jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۱۶ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

حمیدرضا حاجی‌بابایی، عضو هیات رئیسه مجلس از معرفی دو حقوقدان برای جایگزینی ابراهیم عزیزی از سوی قوه قضاییه خبر داد. نماینده همدان با اشاره به نامه رئیس قوه قضاییه به رئیس مجلس در معرفی عباسعلی کدخدایی، سخنگوی فعلی شورای نگهبان و احمد بیگی حبیب‌آبادی معاون فعلی دادستان انتظامی قضات، گفت: از آنجا که آقای عزیزی به سمت معاونت راهبردی و نظارت رئیس‌جمهور منصوب شده و خود به خود از عضویت در شورای نگهبان مستعفی شناخته می‌شود، ریاست قوه قضاییه با معرفی دو نفر خواستار رای مجلس به یکی از کاندیداها شده است. حاجی‌بابایی با بیان این که رای به این افراد به صورت نسبی است، گفت: چنانچه هر کدام از گزینه‌ها رای بیشتری از مجلس کسب کند، به عضویت شورای نگهبان درخواهد آمد. عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد احتمالا 17‌آبان ماه روز انتخاب این گزینه‌ها خواهد بود.

انگلیسی‌ها در ژنو کارشکنی کردند

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد که نشست آینده کشورهای 1+5 با ایران در حد معاونان مذاکره‌کنندگان در ژنو خواهد بود. نماینده بروجرد در جمع خبرنگاران گفت: این مذاکرات درخصوص بسته پیشنهادی ایران و مباحث کلان هسته‌ای خواهد بود. وی با بیان این که در حاشیه اجلاس ژنو، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از هیات ایرانی خواست تا درباره بسته پیشنهادی مذاکره شود، افزود: البته انگلیسی‌ها در اجلاس ژنو کارشکنی کرده و دست به اقدامات بدی زدند و افکار عمومی ملت ایران نسبت به آنها منفی خواهد بود.

اسناد جدید نادران

الیاس نادران نماینده تهران که از محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل مدرک جعلی وی شکایت کرده است، گفت: اسناد خود را در این زمینه ارائه کرده‌ام و اگر لازم باشد، اسناد جدیدی هم ارائه می‌کنم.

وی افزود: بعد از مراجعه به کمیسیون اصل 90 مطلع شدم هنوز شکایتی که قرار بود از سوی آقای رحیمی درباره ما ارائه شود، اعلام نشده است.

نامه برای معرفی رئیس کمیسیون اصل 90

حسین اسلامی، نایب رئیس کمیسیون اصل 90 گفت: طی نامه‌ای که از سوی اعضای ثابت و غیرثابت کمیسیون به هیات‌رئیسه ارائه شده، حجت‌الاسلام فاکر به عنوان گزینه ریاست این کمیسیون معرفی شده است.

پارازیت‌ها باید بررسی شود

علی مطهری، نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی درباره ارسال پارازیت روی ماهواره‌ها و عوارض جانبی آن گفت: باید دید این کار به صورت واقعی انجام می‌شود یا خیر و بعد درخصوص اثرات جانبی آن صحبت کنیم.

افزایش 30 برابری قیمت غذا برای خبرنگاران مجلس

مجلس شورای اسلامی روز گذشته طی تصمیمی که از سوی ریاست سازمان اداری و کارپرداز فرهنگی مجلس گرفته شده بود، فیش غذای خبرنگاران را از مبلغ 100 تومان به 3000 تومان افزایش داد.این تصمیم در حالی گرفته شد که بعد از تصویب کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس، خبرنگاران پارلمانی تاکید می‌کردند که ظاهرا مجلس برای قشر رسانه‌ای قرار است یارانه‌ها را در مجلس حذف کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر