jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۵۲   ۲۲ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۲۲

ریابکوف در دیدار با کلینتون:

روسیه مخالف تحریم ایران است

معاون امور امنیتی و خلع سلاح وزیر امور خارجه روسیه با اعلام مخالفت کشورش با تحریم جمهوری اسلامی ایران گفت: نمی دانم چرا الان باید توجه خود را به تحریم ایران متمرکز کنیم.

به گزارش ایرنا ، سرگئی ریابکوف که روز گذشته در دیدار هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا با رییس جمهوری و وزیر امور خارجه روسیه در مسکو حضور داشت، امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: مسکو مخالف تحریم های جدید علیه ایران است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعمال تحریم های جدید علیه ایران را غیرعادلانه دانست و گفت: در مسیر مذاکرات با ایران نتایج اولیه بدست آمده و باید به سطح توافقات ژنو دست یابیم و صحبت از تحریم ایران در حال حاضر زودهنگام است.

در نشست نمایندگان گروه 1+5 با ایران در ژنو در خصوص همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، ادامه مذاکرات ایران با گروه مذکور و خرید اورانیوم غنی شده ایران از کشورهای دیگر توافق حاصل شد.

ریابکوف در ادامه این گفتگو ضمن ارزیابی مثبت طرح جدید سامانه موشکی آمریکا گفت: در این طرح همچنان سوالات و ابهاماتی وجود دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته جزییات طرح سامانه جدید موشکی آمریکا را به وزیر امور خارجه روسیه ارائه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر