jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۵۲ ۲۲ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۲۲

ریابکوف در دیدار با کلینتون:

روسیه مخالف تحریم ایران است

معاون امور امنیتی و خلع سلاح وزیر امور خارجه روسیه با اعلام مخالفت کشورش با تحریم جمهوری اسلامی ایران گفت: نمی دانم چرا الان باید توجه خود را به تحریم ایران متمرکز کنیم.

به گزارش ایرنا ، سرگئی ریابکوف که روز گذشته در دیدار هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا با رییس جمهوری و وزیر امور خارجه روسیه در مسکو حضور داشت، امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: مسکو مخالف تحریم های جدید علیه ایران است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعمال تحریم های جدید علیه ایران را غیرعادلانه دانست و گفت: در مسیر مذاکرات با ایران نتایج اولیه بدست آمده و باید به سطح توافقات ژنو دست یابیم و صحبت از تحریم ایران در حال حاضر زودهنگام است.

در نشست نمایندگان گروه 1+5 با ایران در ژنو در خصوص همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، ادامه مذاکرات ایران با گروه مذکور و خرید اورانیوم غنی شده ایران از کشورهای دیگر توافق حاصل شد.

ریابکوف در ادامه این گفتگو ضمن ارزیابی مثبت طرح جدید سامانه موشکی آمریکا گفت: در این طرح همچنان سوالات و ابهاماتی وجود دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته جزییات طرح سامانه جدید موشکی آمریکا را به وزیر امور خارجه روسیه ارائه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر