jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۹۹ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

فارس: خانواده فدریکو گارسیا لورکا، شاعر اسپانیایی بالاخره راضی شدند برای شناسایی بقایای این شاعر بلندآوازه اسپانیایی تستDNA دهند. همیشه درخصوص جنازه مدفون در گور شاعر اسپانیایی شک و شبهه‌هایی وجود داشته است. آنقدر که سال گذشته وقتی قرار بر این شد که گور لورکا نبش قبر شود، خانواده و علاقه‌مندانش بشدت مخالفت کردند اما بالاخره خانواده لورکا راضی به نبش قبر او شدند تا مشخص شود جسدی که بیش از 70 سال است در این قبر مدفون است، به لورکا تعلق دارد یا خیر.

فدریکو گارسیا لورکا سال 1936 در جریان جنگ داخلی اسپانیا از سوی نیروهای ژنرال فرانکو همراه یک مدیر مدرسه و 2 همراهش تیرباران و در گودالی مدفون شد.

مرغی که در گینس ثبت شد

ایسنا: ‌این برای اولین بار نیست که نام یک حیوان ( همراه صاحبش) در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود، اما این اتفاق هیچ‌وقت برای یک مرغ نیفتاده است!

یک مرغ 4 ساله در اونتاریوی کانادا، رکورد سنگین ترین تخم مرغ‌های جهان را شکست و نامش (به همراه صاحبش) در کتاب رکوردداران گینس منتشر شد. روزنامه اونتاریو تایمز، چاپ کانادا نوشت: مایک مک کانل وارز پس از کشف این تخم مرغ 143 گرمی، دست‌اندرکاران ثبت رکورد‌ها را فراخواند تا این ماجرا را ثبت جهانی کنند.

در حال حاضر، این تخم مرغ برای بازدید عموم به مدت یک هفته در محل مزرعه مایک قرار گرفته است و پس از این برای فروش در مزایده به مونترال منتقل خواهد شد!

بنا به گزارش کارشناسان کتاب گینس، هیچ‌گونه اثری مبنی برتزریق مواد شیمیایی به این مرغ مشاهده نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر