jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۶۸ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: در هفته‌ای که یکی دیگر از شرکت‌های اصل 44 در بورس عرضه شد، ارزش معاملات این بازار 115 درصد و حجم معاملات نیز 59 درصد رشد کرد تا شاخص بورس به نزدیکی‌های رقم 12 هزار برسد. به گزارش ایسنا، در 5 روز فعالیت بورس تهران طی هفته گذشته 1258 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 3474 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و باعث افزایش 115 درصدی ارزش و 59 درصدی حجم معاملات شد.

در هفته گذشته ارزش و حجم معاملات بازار اول و دوم نیز با افزایش روبه‌رو شد و 1029 میلیون سهم به ارزش 3011 میلیارد ریال در بازار اول و 228 میلیون سهم به ارزش 463 میلیارد ریال در بازار دوم دادوستد شد. براین اساس، حجم سهام معامله شده در بازار اول 75 درصد و ارزش کل معاملات این بازار 141 درصد رشد کرد و در بازار دوم حجم و ارزش معاملات به ترتیب با 14 و 25 درصد رشد مواجه شد. طی هفته گذشته عرضه 10 درصد از سهام بیمه البرز در بورس، شاخص کل بورس را 355 واحد تکان داد و باعث شد این شاخص به 11 هزار و 891 واحد برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر