jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۵۸۵   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۳۱

برای اولین بار در ایران

داروی ضد انسداد عروق تولید شد

برای اولین بار داروی پلاویکس که برای جلوگیری از انسداد عروق و سکته قلبی و مغزی کاربرد دارد، در ایران ساخته شد و دیگر نیازی به ورود این دارو از خارج از کشور نیست.

به گزارش فارس ، قاسمی رئیس شرکت داروسازی سازنده این دارو با اعلام این خبر افزود: داروی پلاویکس (PLAVIX) ، در سال 2002 به بازار دارو - درمانی کشور وارد شد. این دارو در گستره وسیعی از بیماری‌ها از جمله جلوگیری از انسداد مجدد عروق پس از عمل آنژیو پلاستی ، کاهش میزان مرگ ومیر ، سکته قلبی و مغزی در بیماران مبتلا به بیماری‌های حاد عروقی و جلوگیری از بروز مجدد بیماری‌های قلبی، مغزی و درگیر کننده عروق محیطی کاربرد دارد.

به گفته وی تاکنون بیش از 90میلیون بیمار در سراسر جهان با مصرف این دارو درمان شده‌اند و در حال حاضر این دارو جزو پرمصرف‌ترین داروها در دنیاست.

قاسمی گفت: برای اولین بار این دارو در داخل کشور با همکاری و تحت لیسانس شرکت سازنده اصلی فرانسوی تولید و توزیع شد و امکان تأمین تمام نیاز کشور در داخل فراهم است. تولید این داروی پر مصرف در کشور موجب تحول عظیم در خط تولید این شرکت داروسازی شده است و این امکان را فراهم کرده است که به جز صادرات دارو به کشورهای کمتر پیشرفته به صادرات دارو به اروپا در آینده نزدیک و شاید تا 5 سال آینده بیندیشیم.

این دارو به صورت قرص است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو