jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۰۹   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: پژوهشگران انگلیسی اعلام کردند: فقط 7 دقیقه ورزش در طول هفته برای سلامتی مفید است. به گزارش ایسنا، این محققان تاکید کردند، حداقل 3 دقیقه تمرین بدنی شدید با کنترل قند خون در پیشگیری از دیابت تاثیر دارد و بر همین اساس هفت دقیقه ورزش سنگین در هفته برای بهره‌مند شدن از مزایای آن در حفظ سلامت بدن موثر است.

بر اساس این پژوهش که در مجله «بیومدسنترال اندوکرین دیس اوردرز» منتشر شده است، افرادی که قادر به انجام توصیه‌های کارشناسان مبنی بر انجام ورزش خفیف یا سنگین طی چندین ساعت در هفته نیستند می‌توانند با همین مقدار اندک سلامت خود را تضمین کنند.

جیمز تیفونر، بیولوژیست تربیت بدنی در دانشگاه هریوت وات در ادینبورگ در این باره خاطرنشان کرد: این مقدار ورزش به اندازه‌ای کوتاه و اندک است که حتی یک قطره هم عرق نمی‌کنید در حالی که می‌توانید به اندازه چندین ساعت ورزش سنگین در هفته از آن سود ببرید.

دیابت نوع دوم که در حال حاضر 246 میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، 6 درصد کل مرگ و میر جهانی را موجب می‌شود و همین حداقل تمرین بدنی، بدن را در برابر این بیماری مصون نگه می‌دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر