jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۷۸   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۴۶

معاون سازمان بورس پیش‌بینی کرد که شرکتهای بیمه دانا و آسیا، آبان ماه امسال به فهرست شرکتهای پذیرفته شده در بورس بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار، سیدعلی حسینی پیش‌بینی کرد که شرکتهای بیمه دانا و آسیا، آبان ماه امسال به فهرست شرکتهای پذیرفته شده در بورس بپیوندند، تا صنعت بیمه حاضر در بورس اوراق بهادار با سه شرکت به کار خود ادامه دهد.

معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: نام بیمه آسیا هم اکنون در فهرست شرکتهای پذیرفته شده بورس اوراق بهادار ثبت شده و بیمه دانا نیز در شرف ثبت است که بر اساس برنامه­ریزی‌های انجام شده، انتظار می‌رود این دو بیمه در آبان ماه وارد بورس شوند.

وی با اشاره به اینکه بازار به مثابه پرتفوی تمامی سهامداران است، گفت:"‌ همانطور که یک سهامدار برای کاهش ریسک و بازدهی مناسب باید پرتفوی مناسبی از سهام صنایع مختلف داشته باشد، بازار سهام که پرتفوی تمامی سهامداران به شمار می رود، باید از تنوع و تعادل برخوردار باشد.

عضوهیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در این صورت بازار سهام فرصت‌های بهتری را در اختیار سهام‌داران قرار میدهد و به علاوه مانع از آن می‌شود که یک صنعت یا شرکت خاص، بازار را به دنبال خود بکشد.

وی با اشاره به اینکه تنوع صنایع در بورس از تغییرات و نوسانات زیاد، جلوگیری می‌کند، افزود: باید تا جایی که امکان دارد، تعداد صنایع و شرکتهای وارده به بورس را افزایش دهیم.

معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ورود صنعت بیمه از این حیث اهمیت بالایی دارد، گفت: با ورود بیمه البرز به بورس اوراق بهادار،‌ صنعت بیمه به بورس کشور معرفی شد و این در حالی است که بیمه البرز به صنعتی تعلق دارد که در دنیا صنعتی منظم بوده و تحت نظارت خاصی است و از این لحاظ می‌توان گفت در صنعت بیمه ریسک کمتری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هر شرکتی که به بازار سهام وارد می‌شود علاوه بر اینکه به کاهش ریسک کل بازار کمک می­کند، ارزش بازار را نیز افزایش داده و به تنوع بازار می افزاید.

حسینی ادامه داد: در عین حال تحلیل صنعت بیمه دشوار و نیازمند اطلاعات جامعی است، توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران برای تحلیل این صنعت با دقت،‌ مطالعه و مشاوره عمل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر