jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۳۴ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

ارومیه - خبرنگار جام‌جم: کنگره بین‌المللی شمس تبریزی عارف نامی ایران زمین در یونسکو برگزار می‌شود. مدیرعامل بنیاد شمس تبریزی گفت: برای معرفی این شخصیت والای عرفانی هماهنگی‌های لازم با بنیاد جهانی مولانا صورت گرفته تا بزودی این کنگره در سازمان فرهنگی یونسکو برگزار شود.

دکتر حجت‌الله ایوبی همچنین با اشاره به وجود عزم ملی برای ثبت جهانی این عارف وارسته ایرانی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اعضای سازمان اکو و خانه مولانا در افغانستان طرحی در دست بررسی است تا شمس تبریزی به عنوان چهره‌ای بین‌المللی در جهان مطرح شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث بارگاهی درخور شان برای شمس تبریزی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف هم اکنون 4000 مترمربع برای ساخت این بارگاه افزوده شده است و بزودی طرح ساخت یادمان بارگاه شمس تبریزی با استفاده از دیدگاه‌های معماران برجسته جهان به فراخوان گذاشته خواهد شد.

این در حالیست که 8 مهرماه همزمان با روز مولانا همایش بزرگ شمس و مولانا شناسی در خوی برگزار شد و در آن بیش از یکصد نفر از اندیشمندان، مورخان و شمس و مولاناشناسان کشور درخصوص شخصیت والای عرفانی شمس و مولانا به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و تور ملی دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت مولاناست که استقبال چشمگیر هموطنان و دوستداران این عارف نامی رادر پی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر