jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۳۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

ارومیه - خبرنگار جام‌جم: کنگره بین‌المللی شمس تبریزی عارف نامی ایران زمین در یونسکو برگزار می‌شود. مدیرعامل بنیاد شمس تبریزی گفت: برای معرفی این شخصیت والای عرفانی هماهنگی‌های لازم با بنیاد جهانی مولانا صورت گرفته تا بزودی این کنگره در سازمان فرهنگی یونسکو برگزار شود.

دکتر حجت‌الله ایوبی همچنین با اشاره به وجود عزم ملی برای ثبت جهانی این عارف وارسته ایرانی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اعضای سازمان اکو و خانه مولانا در افغانستان طرحی در دست بررسی است تا شمس تبریزی به عنوان چهره‌ای بین‌المللی در جهان مطرح شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث بارگاهی درخور شان برای شمس تبریزی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف هم اکنون 4000 مترمربع برای ساخت این بارگاه افزوده شده است و بزودی طرح ساخت یادمان بارگاه شمس تبریزی با استفاده از دیدگاه‌های معماران برجسته جهان به فراخوان گذاشته خواهد شد.

این در حالیست که 8 مهرماه همزمان با روز مولانا همایش بزرگ شمس و مولانا شناسی در خوی برگزار شد و در آن بیش از یکصد نفر از اندیشمندان، مورخان و شمس و مولاناشناسان کشور درخصوص شخصیت والای عرفانی شمس و مولانا به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و تور ملی دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت مولاناست که استقبال چشمگیر هموطنان و دوستداران این عارف نامی رادر پی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر