jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۳۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

ارومیه - خبرنگار جام‌جم: کنگره بین‌المللی شمس تبریزی عارف نامی ایران زمین در یونسکو برگزار می‌شود. مدیرعامل بنیاد شمس تبریزی گفت: برای معرفی این شخصیت والای عرفانی هماهنگی‌های لازم با بنیاد جهانی مولانا صورت گرفته تا بزودی این کنگره در سازمان فرهنگی یونسکو برگزار شود.

دکتر حجت‌الله ایوبی همچنین با اشاره به وجود عزم ملی برای ثبت جهانی این عارف وارسته ایرانی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اعضای سازمان اکو و خانه مولانا در افغانستان طرحی در دست بررسی است تا شمس تبریزی به عنوان چهره‌ای بین‌المللی در جهان مطرح شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث بارگاهی درخور شان برای شمس تبریزی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف هم اکنون 4000 مترمربع برای ساخت این بارگاه افزوده شده است و بزودی طرح ساخت یادمان بارگاه شمس تبریزی با استفاده از دیدگاه‌های معماران برجسته جهان به فراخوان گذاشته خواهد شد.

این در حالیست که 8 مهرماه همزمان با روز مولانا همایش بزرگ شمس و مولانا شناسی در خوی برگزار شد و در آن بیش از یکصد نفر از اندیشمندان، مورخان و شمس و مولاناشناسان کشور درخصوص شخصیت والای عرفانی شمس و مولانا به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و تور ملی دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت مولاناست که استقبال چشمگیر هموطنان و دوستداران این عارف نامی رادر پی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر