jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۳۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

ارومیه - خبرنگار جام‌جم: کنگره بین‌المللی شمس تبریزی عارف نامی ایران زمین در یونسکو برگزار می‌شود. مدیرعامل بنیاد شمس تبریزی گفت: برای معرفی این شخصیت والای عرفانی هماهنگی‌های لازم با بنیاد جهانی مولانا صورت گرفته تا بزودی این کنگره در سازمان فرهنگی یونسکو برگزار شود.

دکتر حجت‌الله ایوبی همچنین با اشاره به وجود عزم ملی برای ثبت جهانی این عارف وارسته ایرانی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اعضای سازمان اکو و خانه مولانا در افغانستان طرحی در دست بررسی است تا شمس تبریزی به عنوان چهره‌ای بین‌المللی در جهان مطرح شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث بارگاهی درخور شان برای شمس تبریزی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف هم اکنون 4000 مترمربع برای ساخت این بارگاه افزوده شده است و بزودی طرح ساخت یادمان بارگاه شمس تبریزی با استفاده از دیدگاه‌های معماران برجسته جهان به فراخوان گذاشته خواهد شد.

این در حالیست که 8 مهرماه همزمان با روز مولانا همایش بزرگ شمس و مولانا شناسی در خوی برگزار شد و در آن بیش از یکصد نفر از اندیشمندان، مورخان و شمس و مولاناشناسان کشور درخصوص شخصیت والای عرفانی شمس و مولانا به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و تور ملی دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت مولاناست که استقبال چشمگیر هموطنان و دوستداران این عارف نامی رادر پی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر