jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۵۰۱۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۲:۴۵

رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال از انجام 14 مورد نمونه گیری دوپینگ تا پایان هفته نهم رقابت های لیگ برتر خبر داد.

احمد هاشمیان در گفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب افزود: کار کنترل دوپینگ مسابقات لیگ برتر بر اساس نرم افزاری که به همین منظور طراحی شده صورت می گیرد که در آن ویژگی های الگوی آماری زمان، مکان و تعداد نمونه گیری های تصادفی براساس این نرم افزارمشخص می شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر نمونه گیری تصادفی در 9 هفته گذشته لیگ براساس برخی فاکتورها نظیر اهمیت و حساسیت مسابقه نمونه گیری هایی نیز بصورت هدفمند در لیگ برترانجام شده است.

هاشمیان با بیان اینکه نمونه گیری مداوم وهفتگی از تیم ها و بازیکنان قطعا نمی تواند شیوه حرفه ای در بازدارنگی از دوپینگ باشد، یادآورشد: اینکه کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال بخواهد درهر 34 هفته لیگ به نمونه گیری از بازیکنان بپردازد، انتظار دور از ذهنی است و چنین شیوه ای درهیچیک از کشورهای صاحب فوتبال نیز متداول نیست چرا که این شیوه تنها باعث می شود با حجم بالایی از نمونه گیری ها روبرو شویم که نه به لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه خواهد بود و نه شیوه ای منطقی در مهار پدیده دوپینگ است.

وی درخصوص اعلام زمان نتایج نمونه گیری از بازیکنان لیگ برترخاطرنشان کرد: پیش بینی اولیه ما این است نتایج نمونه گیری های انجام شده ظرف 10 روز آینده از سوی آزمایشگاه کلن آلمان شود و بتوانیم پس از تجزیه و تحلیل های لازم، نتایج بدست آمده را اعلام کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر