jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۵۰۱۴ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۲:۴۵

رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال از انجام 14 مورد نمونه گیری دوپینگ تا پایان هفته نهم رقابت های لیگ برتر خبر داد.

احمد هاشمیان در گفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب افزود: کار کنترل دوپینگ مسابقات لیگ برتر بر اساس نرم افزاری که به همین منظور طراحی شده صورت می گیرد که در آن ویژگی های الگوی آماری زمان، مکان و تعداد نمونه گیری های تصادفی براساس این نرم افزارمشخص می شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر نمونه گیری تصادفی در 9 هفته گذشته لیگ براساس برخی فاکتورها نظیر اهمیت و حساسیت مسابقه نمونه گیری هایی نیز بصورت هدفمند در لیگ برترانجام شده است.

هاشمیان با بیان اینکه نمونه گیری مداوم وهفتگی از تیم ها و بازیکنان قطعا نمی تواند شیوه حرفه ای در بازدارنگی از دوپینگ باشد، یادآورشد: اینکه کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال بخواهد درهر 34 هفته لیگ به نمونه گیری از بازیکنان بپردازد، انتظار دور از ذهنی است و چنین شیوه ای درهیچیک از کشورهای صاحب فوتبال نیز متداول نیست چرا که این شیوه تنها باعث می شود با حجم بالایی از نمونه گیری ها روبرو شویم که نه به لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه خواهد بود و نه شیوه ای منطقی در مهار پدیده دوپینگ است.

وی درخصوص اعلام زمان نتایج نمونه گیری از بازیکنان لیگ برترخاطرنشان کرد: پیش بینی اولیه ما این است نتایج نمونه گیری های انجام شده ظرف 10 روز آینده از سوی آزمایشگاه کلن آلمان شود و بتوانیم پس از تجزیه و تحلیل های لازم، نتایج بدست آمده را اعلام کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر