jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۵۵ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۳:۵۶

با تلاش ماموران آتش نشانی

حریق بازار تهران مهار شد

بهروز تشکر،مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش سوزی چهارسوق بزرگ بازار تهران پس از 2،5 ساعت توسط ماموران 8 ایستگاه آتش نشانی مهار شد.

بهروز تشکر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهارداشت: پس از 2،5 ساعت تلاش آتش نشانان در سرای حاج حسن در محل چهار سوق بزرگ بازار تهران، آتش سوزی مهار شد و عملیات لکه گیری از دقایقی قبل آغاز شده است.

وی افزود: در این حادثه ماموران 8 ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند، تا از گسترش آتش به سایر مغازه‌ها جلوگیری کنند.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: 2،5 ساعت پیش، آتش سوزی از یک مغازه پتو فروشی شروع شد و به بخشهای دیگر محل نیز سرایت کرد.

وی افزود: با استفاده از تانکرهای آب ، دستگاههای تنفس و فن فشار مثبت برای تخلیه دود، حریق بازار کنترل شد و هم اکنون عملیات لکه گیری در حال انجام است.

تشکر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه، این حریق از کالاهایی مثل پتو، الیاف و پارچه آغاز شده بوده، سرعت سرایت آتش بسیار زیاد و دود ناشی از آن نیز بسیار گسترده بود.

وی گفت: برای عبور از معابر تنگ و باریک با استفاده از موتورسیکلت‌ها و عملیات اتصال لوله‌های آب‌دهی با بهره‌گیری مناسب از سیستم آبرسانی از تانکرها و شیرهای ایستاده و شناسایی محیط بازار باعث شد، امکان دسترسی آتش نشانان علی رغم انباشت نامناسب کالاها در محل آتش سوزی امکان پذیر شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: 9 نفر از آتش نشانان در این حادثه مصدوم شدند که 2 نفر از آنان به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل شدند و 7 نفر به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی گفت: علت آتش سوزی، میزان خسارت و تعداد مغازه‌های دچار حریق شده بعدا اعلام خواهد شد.

تشکر افزود: بازار تهران همچون آتش زیر خاکستر است، وجود کالاهای سریع الاشتعال مانند کاغذ،‌چرم، پتو، پارچه،کارتن، تینر،چوب و چسب هر آن امکان یک فاجعه بزرگ را امکان‌پذیر می‌کند.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران گفت: اخیرا 10 هزار بروشور حاوی مطالب یادآوری خطر آتش ‌سوزی، نحوه درست چیدمان کالا و ایجاد فاصله مناسب برای عملیات امداد‌رسانی و اتصالات برقی غیر استاندارد در بازار توزیع شده است.

وی همچنین از برگزاری چندین مانور و شناسایی معابر مختلف توسط آتش نشانان و آموزش روشهای پیشگیری از آتش با مشارکت کسبه در محل بازار تهران در طول سال خبرداد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر