jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۵۵   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۳:۵۶

با تلاش ماموران آتش نشانی

حریق بازار تهران مهار شد

بهروز تشکر،مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش سوزی چهارسوق بزرگ بازار تهران پس از 2،5 ساعت توسط ماموران 8 ایستگاه آتش نشانی مهار شد.

بهروز تشکر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهارداشت: پس از 2،5 ساعت تلاش آتش نشانان در سرای حاج حسن در محل چهار سوق بزرگ بازار تهران، آتش سوزی مهار شد و عملیات لکه گیری از دقایقی قبل آغاز شده است.

وی افزود: در این حادثه ماموران 8 ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند، تا از گسترش آتش به سایر مغازه‌ها جلوگیری کنند.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: 2،5 ساعت پیش، آتش سوزی از یک مغازه پتو فروشی شروع شد و به بخشهای دیگر محل نیز سرایت کرد.

وی افزود: با استفاده از تانکرهای آب ، دستگاههای تنفس و فن فشار مثبت برای تخلیه دود، حریق بازار کنترل شد و هم اکنون عملیات لکه گیری در حال انجام است.

تشکر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه، این حریق از کالاهایی مثل پتو، الیاف و پارچه آغاز شده بوده، سرعت سرایت آتش بسیار زیاد و دود ناشی از آن نیز بسیار گسترده بود.

وی گفت: برای عبور از معابر تنگ و باریک با استفاده از موتورسیکلت‌ها و عملیات اتصال لوله‌های آب‌دهی با بهره‌گیری مناسب از سیستم آبرسانی از تانکرها و شیرهای ایستاده و شناسایی محیط بازار باعث شد، امکان دسترسی آتش نشانان علی رغم انباشت نامناسب کالاها در محل آتش سوزی امکان پذیر شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: 9 نفر از آتش نشانان در این حادثه مصدوم شدند که 2 نفر از آنان به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل شدند و 7 نفر به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی گفت: علت آتش سوزی، میزان خسارت و تعداد مغازه‌های دچار حریق شده بعدا اعلام خواهد شد.

تشکر افزود: بازار تهران همچون آتش زیر خاکستر است، وجود کالاهای سریع الاشتعال مانند کاغذ،‌چرم، پتو، پارچه،کارتن، تینر،چوب و چسب هر آن امکان یک فاجعه بزرگ را امکان‌پذیر می‌کند.

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان آتش نشانی تهران گفت: اخیرا 10 هزار بروشور حاوی مطالب یادآوری خطر آتش ‌سوزی، نحوه درست چیدمان کالا و ایجاد فاصله مناسب برای عملیات امداد‌رسانی و اتصالات برقی غیر استاندارد در بازار توزیع شده است.

وی همچنین از برگزاری چندین مانور و شناسایی معابر مختلف توسط آتش نشانان و آموزش روشهای پیشگیری از آتش با مشارکت کسبه در محل بازار تهران در طول سال خبرداد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر