jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۷۹۱۱۹   ۱۹ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۹:۵۷

برنامه «علم آگین» در برنامه روز جمعه بیستم شهریور، جدیدترین اخبار و دستاوردهای علمی ایرانیان را به اطلاع مخاطبان می رساند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور مخاطبان شبکه جهانی صدای آشنا، این برنامه روز جمعه به بهانه رونمایی از خودروی الکتریکی «قاصدک» در دانشگاه خواجه نصیر، با مهندس رزاق بلوری افشار و مهندس کریمی، گفت و گو خواهد کرد.

دکتر وثوق معاون پژوهشکده رویان نیز در بخش دیگری از برنامه درباره دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان که در مهرماه برگزار می شود، توضیحاتی را ارائه خواهد داد.

«گفت و گوی علمی» کاری از گروه فرهنگ و تمدن جمعه ها ساعت 05/22 به وقت تهران برابر با ساعت 35/17 به وقت گرینویچ و تکرارش جمعه ها ساعت 05/12 به وقت تهران برابر با ساعت 35/07 به وقت گرینویچ از کانال آمریکای شبکه جهانی صدای آشنا پخش خواهد شد.

نشانی وب سایت شبکه جهانی صدای آشنا:   www.sedayeashna.ir

شماره تماس روابط عمومی: 22164131 ، 22652327

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو