jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۵۷۶۴   ۰۳ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه سیاسی: رئیس قوه قضاییه در احکامی رئیس جدید دیوان عالی و دادستان جدیدکل کشور را منصوب کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر، براساس اصل 162 قانون اساسی و در پی جلسه مشورتی روز یکشنبه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه با قضات دیوان عالی کشور، آیت‌الله احمد محسنی گرکانی به سمت رئیس دیوان عالی کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای به سمت دادستان کل کشور منصوب شدند. آیت‌الله محسنی گرکانی پیش از این نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک بود و محسنی اژه‌ای نیز در دولت نهم، مسوولیت وزارت اطلاعات را به عهده داشت. همچنین رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله حسین مفید رئیس پیشین دیوان عالی کشور و آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی دادستان سابق کل کشور را به سمت مشاوران عالی رئیس قوه قضاییه منصوب کرد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر