jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۵۱۵۵   ۲۵ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۴۶

رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور از امروز دوباره از سر گرفته می شود.

بازی 2تیم پیروزی و استقلال نزدیک به 3هفته چرخ لیگ را از حرکت انداخت و این وقفه شاید به ضرر یا سود تیم های قعر جدول تمام شود. 4تیم قعر جدول برای 2بازی پایانی فصل نقشه های فراوانی کشیده اند و فردا بازیهای حیاتی خود را در این چارچوب برگزار می کنند. حالا که تکلیف قهرمان لیگ مشخص شده ، مسوولان فدراسیون فوتبال بخصوص رئیس کمیته داوران این فدراسیون توجه مضاعفی را باید صرف بازیهایی کنند که مربوط به این 4تیم یعنی استقلال اهواز ، نفت آبادان ، ملوان بندر انزلی و ابومسلم مشهد است . امروز بازیهای هفته بیست و پنجم با 2بازی ذوب آهن با فولاد خوزستان و فجر شهید سپاسی با فولاد مبارکه سپاهان آغاز می شود و فردا با انجام 5بازی سایپا با برق ، ابومسلم با پیکان ، پاس با نفت ، پیروزی با ملوان و استقلال اهواز با استقلال تهران خاتمه خواهد یافت . در بازی امروز ذوب آهن در شرایطی کاملا ایده آل از فولاد خوزستان پذیرایی می کند. صعود به نیمه نهایی جام حذفی انگیزه ، روحیه و توان تیمی ذوب آهن را دو چندان کرده و این تیم امروز در اصفهان از فولاد خوزستان پذیرایی می کند. حضور هر 2تیم در فصل بعد لیگ برتر قطعی است و هیچکدام از 2تیم دغدغه ای از بابت حذف شدن ندارند و این شاید به زیبایی بازی کمک کند؛ گرچه این واهمه نیز وجود دارد که همین عامل بازی را به سوی نقطه صفر هیجان پیش ببرد. در همسایگی استان اصفهان و در شهر حافظ و سعدی تیم فجر شهید سپاسی از قهرمان زودهنگام لیگ پذیرایی می کند. اتفاقی که در روزهای تعطیلی لیگ برای غلامحسین پیروانی افتاد، توجه تمام جامعه فوتبال را به خود معطوف کرد. گرچه پیروانی فرد ضارب را بخشید و ضربات چاقو را همراه با التیام زخم فراموش کرد، ولی این مسائل همچون هشداری برای فوتبال ، زنگ خطر را برای تمام مدیران باشگاه های فرهنگی ورزشی به صدا درآورد. پس از آن ماجرا، اطلاعی از فعالیت های فجر در دست نیست و تیمی که عنوان کم حاشیه ترین تیم لیگ برتر را از آن خود کرده ، آماده بازی با سپاهان شده است . فولاد مبارکه سپاهان که اخیرا قرارداد خود را با کاظمی تمدید کرده و در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی با حساب 4بر 2 ملوان را مغلوب کرد، در بازی امروز مثل بازیهای اخیر با تمام توان و موجودی خود به میدان خواهد رفت . این بازی از ساعت 18امروز به طور مستقیم از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر