jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۴۸۴۳   ۱۷ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۱

کارنامه درخشان کشتی گیران ایرانی در پایان مبارزات 3وزن اول بارقه های امید را برای فتحی دیگر در مبارزات آسیایی دو چندان کرده است .

روز گذشته و در دیدارهای نهایی و رده بندی مبارزات اوزان 55 ، 66 و 84 کیلو کشتی گیران ایرانی با اقتدار کامل مقابل حریفان خود ظاهر شدند و کوله باری از مدال های مرغوب را برای کشورمان به ارمغان آوردند. در این میان موفقیت کشتی گیران آزادکار چشمگیرتر بود و هر 3فینالیست ایرانی به مدال طلا دست یافتند. به عبارتی دیگر سهم ایران از مدالهای تقسیم شده 3وزن اول 3مدال طلا بود که به ترتیب بر سینه محمد اصلانی در وزن 55کیلو، حسن طهماسبی در 66کیلو و پژمان درستکار در 84کیلو درخشید. در دیدار نهایی وزن 55کیلو محمد اصلانی مقابل یانگ هونگ از کره جنوبی به برتری 5بر صفر رسید و برای نخستین بار از سکوی قهرمانی آسیا بالا رفت . کشتی گیران هند و قزاقستان عناوین سوم و چهارم این وزن را به دست آوردند. حسن طهماسبی دومین چهره طلایی تیم ملی کشتی آزاد بود که در فینال وزن 66موفق شد کازوفیکو از ژاپن را شکست دهد. طهماسبی در شرایطی از حریف ژاپنی خود یک مغلوب ساخت که در پایان 3دقیقه اول 2بر صفر عقب بود، اما طهماسبی در 3دقیقه دوم و در قانون سینه به سینه توانست 3امتیاز کسب کند و با برتری 3-2 به مدال طلا دست یابد. در 84کیلو نیز سهم ایران مدال طلا بود که پژمان درستکار در یک کشتی نفس گیر مقابل شامیل علی اف تاجیکستانی توانست به پیروزی 3-2 برسد. رستکار در بوسان به این کشتی گیر باخته بود. در کشتی فرنگی نیز دستاورد فرنگی کاران ما قابل توجه بود. در وزن 55کیلو حمید باوفا در دیدار نهایی به مصاف ایمان بای قزاقستانی رفت . حریف قزاقستانی که برنده مدال طلا از بازیهای آسیایی بوسان بود در این مسابقه و در پایان 9دقیقه به پیروزی دو بر یک رسید و در نهایت سهم این جوان شایسته خراسانی کشتی فرنگی یک مدال نقره شد. پرویز زیدوند تنها چهره طلایی کشتی فرنگی ایران در مبارزات 3وزن اول بود که در مقابل گورونیدرسینگ هندی که از سوی تماشاگران به شدت تشویق می شد با ارائه نمایشی تحسین برانگیز و اجرای 3بار فن سالتو به پیروزی قابل توجه 8بر یک دست یافت . در وزن 84کیلو نیز سیدحسین مرعشیان ایران را در کشتی فرنگی صاحب یک مدال برنز کرد. در شرایطی که مسابقه های شانزدهمین دوره کشتی قهرمانی آسیا بعداز ظهر امروز با انجام دیدارهای پایانی اوزان 60 ، 74 ، 96 و 120کیلو به پایان می رسد قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران قطعی به نظر می رسد و در کشتی فرنگی نیز تیم ایران به یکی از سکوهای اول یا دوم قهرمانی چشم دوخته است . غلامرضا محمدی مسوول فنی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان رقابتهای سه وزن اول گفت : قهرمانی زودهنگام کشتی آزاد ایران با همت و تلاش کشتی گیران همکاری و وحدت تیمی مسجل شده است .وی افزود : حاصل به دست آمده نتیجه کار تیمی بی سابقه و همکاری نزدیک بین تمامی اعزای هیات اعزامی ایران در هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر