jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۴۵۵۰   ۰۷ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۷

با پایان یافتن پخش سریال «تفنگ سرپر» ، بزودی سریال روشن تر از خاموشی» از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. این سریال بر اساس فیلمنامه ای از حسن فتحی ، توسط وی کارگردانی شده است و داستان زندگی

صدرالدین محمد قوام شیرازی (معروف به ملاصدرا) را از زمان تولد در شیراز تا زمان فوت در بصره روایت می کند. ملاصدرا در کنار سهروردی و ابن سینا 3فیلسوف بزرگ جهان اسلام هستند. اهمیت ملاصدرا این است که وی توانست میان فلسفه این 2شخصیت فلسفی پیوندی برقرار کند و در نهایت نیز موفق به ایجاد مکتبی فلسفی با نام «حکمت متعالیه » شد. این مکتب آخرین مکتب فلسفی مهم در جهان اسلام است که امام خمینی (ره) و مرحوم علامه طباطبایی نیز از پیروان آن بوده اند. به گزارش خبرنگار ما، تصویربرداری این سریال 35 قسمتی به شیوه بتاکم از اول خرداد سال 79در شهرک سینمایی حاتمی آغاز شد و طی یک سال در کاشان ، مناطقی از شمال کشور و نیز شهر تهران ادامه یافت . این سریال ضمن روایت داستان زندگی ملاصدرا از زمان تولد در شیراز و علم آموزی در محضر میرداماد، تا زمان فوت وی در راه برگشت از سفر حج در شهر بصره ، به برخی از مهمترین وقایع دوره صفوی همچون : روی کار آمدن شاه عباس ، بخشهای مختلف حکومت وی ، حضور مستشاران خارجی در ایران ، جنگ او با ازبک ها و عثمانی ها و... نیز می پردازد. حسین یاری در نقش ملاصدرا، کتایون ریاحی در نقش همسر ملاصدرا، محمود پاک نیت در نقش شاه عباس ، علی نصیریان در نقش میرداماد و بهاره رهنما در نقش سوگلی شاه عباس در کنار محمد علی کشاورز، فریماه فرجامی ، جمشید مشایخی ، فخری خوروش ، ژاله علو، علی سلیمانی ، محمود عزیزی ، رسول نجفیان عنایت بخشی برخی از نقشهای این سریال را ایفا می کنند. این سریال با حضور عوامل زیر به تهیه کنندگی حسن بشکوفه در مرکز سیما فیلم تهیه و تولید شده است . مدیر تصویربرداری : عظیم جوانروح ، طراح صحنه و لباس : مجید میرفخرایی ، طراح گریم : جلال الدین معیریان ، سازنده موسیقی متن : فرهاد فخرالدینی ، تدوین : آرش معیریان ، صداگذاری و میکس : عباس قهرمانی .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر