jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۳۰۶۱   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۱

2سارق مسلح پس از سرقت 600هزار تومان وجه نقد از درون یک خودرو ، هنگام فرار دستگیر شدند.به گزارش خبرنگار ما، ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در شمال تهران ، با مشاهده 2جوان که بسیار مضطرب بودند

، آنها را متوقف کردند و پس از بازرسی بدنی ، مبلغ 600هزار تومان وجه نقد به همراه یک قبضه سلاح کمری از آنان کشف و ضبط کردند. با مشخص شدن هویت سارقان به نامهای محمد-ج و حمید - ع، هر دو نفر اعتراف کردند که چند ماه پیش به صورت غیرقانونی وارد ایران شده و به عنوان کارگر خدماتی در شهرداری مشغول به کار شده اند. محمد - ج که از وی اسلحه کشف شده است ، گفت : من وظیفه داشتم هر روز یکی از پارک های تهران را نظافت کنم و همیشه این اسلحه را به کمر می بستم ؛ اما اولین بار در شروع سال جدید با شلیک چند تیر هوایی ، از آن استفاده کردم . با تشکیل پرونده ای در این خصوص ، متهمان برای ادامه تحقیقات به شعبه 1603جنایی تهران منتقل شدند و قاضی جعفرزاده با تفهیم اتهام به هر دو جوان ، نحوه سرقت از آنها را سوال کرد. یکی از متهمان گفت : مدتی بود که پولی در اختیار نداشتم و از آنجا که وجود این اسلحه وسوسه ام می کرد، همراه دوستم تصمیم گرفتم به یک خانه در شمال تهران دستبرد بزنم ؛ اما وقتی یک خودرو را مشاهده کردیم که در آن باز بود، از درون آن مقادیری پول را که زیر صندلی قرار داشت ، سرقت کرده و هنگامی که قصد فرار داشتیم ، از سوی پلیس دستگیر شدیم . در پی این اعترافات ، قاضی جنایی تهران دستور قضایی لازم را برای تحقیق در خصوص پرونده به پلیس آگاهی صادر کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر