Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۹۰۸۹ ۲۲ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۲

جام‌جم: در حالی که ارتش رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه به جنایات خود ادامه می‌دهد سازمان گزارشگران بدون مرز دیروز با انتشار بیانیه‌ای از این رژیم به دلیل جلوگیری از ورود گزارشگران به نوار غزه بشدت انتقاد کرد. بزرگ‌ترین رسانه‌های خبری ‌جهان از این بیانیه پشتیبانی کردند و از اسرائیل خواستند به دلیل اهمیت جهانی جنگ غزه، به گزارشگران اجازه دهد برای تهیه‌ گزارش به نوار غزه بروند. در بیانیه گزارشگران بدون مرز آمده است: «برای ما قابل درک نیست که چرا اسرائیل مانع می‌شود رسانه‌های بی‌طرف در مورد اتفاقات (نوار غزه) گزارش بدهند، اتفاقاتی که همه‌ ما را نگران می‌کند.»

البته این موضوع تازگی ندارد چرا که رژیم صهیونیستی دراقدامی ناقض اصل اطلاع‌رسانی آزاد و برای جلوگیری از پوشش خبری و تصویری جنایات وحشیانه نظامیان این رژیم در نوارغزه، ابتدا «خضر شاهین» خبرنگار حرفه‌ای شبکه العالم را در هفته پیش به بهانه نقض قانون نظارت و انتشار بدون هماهنگی خبرِ شروع حمله زمینی ارتش این رژیم به نوارغزه بازداشت کرد و پس از آن هم در روز شنبه نظامیان صهیونیست با یورش به دفتر شبکه «پرس‌تی‌وی» و «العالم» در غزه این دفتر را تعطیل کردند.

این اقدام به دلیل خشم اسرائیلی‌ها از افشاگری‌ها و اطلاع‌رسانی شفاف این شبکه صورت گرفته است. تانک‌های اسرائیلی با هدف قرار دادن دفتر این شبکه‌ها در غزه در اقدامی مغایر با قوانین بین‌المللی از جمله مصونیت خبرنگاران، یک نفر از خبرنگاران را زخمی کردند و به ساختمان دفاتر این شبکه‌ها نیز آسیب وارد کردند.

صهیونیست‌ها بهتر از هر کسی می‌دانند که دوربین و قلم خبرنگاران چقدر می‌تواند در نشان دادن جنایات آنها موثر باشد، به همین خاطر در کنار کشتار بی‌رحمانه ساکنان غزه هم مانع حضور خبرنگاران می‌شوند و هم دفاتر خبری را مورد حمله قرار می‌دهند تا اخباری که خودشان دلشان می‌خواهد در سراسر جهان پخش شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر