jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۷۸۵   ۲۱ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۴

گروه اقتصاد: بانک جهانی طی گزارشی با ترسیم چشم‌انداز اقتصادی جهان در سال 2009 از کاهش رشد اقتصادی جهان به زیر یک درصد و کاهش حجم تجارت جهانی برای اولین بار طی 25 سال گذشته در این سال خبر داد. به گزارش فارس، بانک جهانی در گزارش چشم‌اندازهای اقتصادی جهان در سال 2009 به بررسی آثار منفی بحران مالی و اقتصادی جهان بر رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه و حجم مبادلات تجاری کشورهای مختلف پرداخته است. این گزارش می‌نویسد: بحران مالی و اقتصادی جهان، چشم‌انداز رشد و توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه را با تهدید جدی روبه‌رو کرده و موجب شده تا حجم مبادلات تجاری جهان برای نخستین بار از سال 1982 با افت چشمگیری روبه‌رو شود.

بحران اقتصادی جهان موجب شده تا قیمت کالاها پس از 5 سال رشد و رونق با کاهش چشمگیر روبه‌رو شود. بانک جهانی ضمن بررسی آثار بحران مالی و اقتصادی جهان بر رشد تولید ناخالص داخلی کشورها افزود: رشد اقتصادی اکثر کشورهای جهان بخصوص کشورهای در حال توسعه بشدت کاهش خواهد یافت. با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده در بخش کشاورزی و انرژی طی سال‌های اخیر، پیش‌بینی می‌شود عرضه و تقاضای کالاهای اساسی به حالت تعادل برسد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر