jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۰۶۵   ۱۵ دی ۱۳۸۷  |  ۱۶:۴۰

یک جوان مشهدی موفق به اختراع نمایشگر سه بعدی 360 درجه شد.

به گزارش ایلنا، حسن دربانی، مخترع این نمایشگر در این باره گفت: «این نمایشگر دارای یک استوانه‌ای ‌است که همین مساله باعث سه بعدی بودن تصاویر آن می شود.»

وی افزود: «این دستگاه داده ‌های مربوط به تصویر را در بخش حافظه خود ذخیره می ‌کند تا در هنگام نیاز تصاویر ثابت و متحرک مورد نظر را پخش کند. داده ‌ها پس از ورود به نمایشگر از طریق از پورت سریال بارگذاری می ‌شوند، در این حالت محدودیتی در مورد تعداد تصاویر وجود ندارد و با توسعه نرم ‌افزار، یک کاربر مبتدی نیز خواهد توانست تصاویر مورد نظر خود را ایجاد کند.»

وی اضافه کرد: «این نمایشگر دارای ساختار مکانیکی و الکترونیکی بسیار ساده است و با استفاده از تکنولوژی موجود در کشور می ‌توان آن را به تولید انبوه رساند.»

دربانی تصریح کرد: «از این نمایشگر می‌توان در زمینه ‌های آموزشی، مدل ‌سازی سه بعدی رایانه ای، تبلیغاتی، نمایشگر رایانه و تلویزیون سه بعدی با قابلیت نمایش چندین کانال به طور همزمان استفاده کرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر