jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۲۶۰۸۹   ۰۸ دی ۱۳۸۷  |  ۲۲:۳۵

در جلسه هیئت دولت تصویب شد،

شکایت ایران ازسران رژیم صهیونیستی

در جلسه هیئت وزیران مقرر شد تا هیئتی کارشناسی متشکل از حقوقدانان برجسته جمهوری اسلامی ایران، در دادگاه‌های داخلی و همچنین دادگاه‌های صالح بین‌‌المللی شکایت ویژه‌ای از سران رژیم صهیونیستی تنظیم کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی فارس، هیئت وزیران در جلسه عصر امروز یکشنبه خود پس از بررسی آخرین تحولات غزه، چند تصمیم مهم اتخاذ کرد، که از جمله مهم‌ترین این تصمیمات تشکیل پرونده و پیگیری محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های صالح است.

همچنین با تصمیم هیئت وزیران، رئیس جمهوری اسلامی ایران پیام های ویژه ای جداگانه برای سران کشورهای مختلف ارسال می کند.

منوچهر متکی وزیر امور خارجه در این خصوص گفت: حداکثر تا 48 ساعت آینده مقدمات سفر نمایندگان ویژه رئیس جمهور برای تسلیم پیام احمدی نژاد به سران کشورهای مختلف فراهم می‌شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد تا  اعضای هیئت دولت برای کمک به مردم فلسطین یک سوم حقوق دی ماه خود را تقدیم مردم غزه کنند.

با تصمیم هیئت دولت همه دستگاه‌های دولتی نیز موظف شدند بیشترین همکاری را با مجامع مردمی در جهت حمایت مادی و معنوی از مردم غزه انجام دهند.

در این جلسه، ستادی متشکل از جمعی از وزیران با مسئولیت وزیر امور خارجه برای هماهنگی دستگاه‌های مختلف با هدف حمایت مادی و معنوی از مردم غزه تشکیل و مقرر شد فعالیت آن برای حمایت کامل از حقوق مردم غزه و تا زمان برقراری آرامش و امنیت کامل ادامه یابد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر