jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۲۰۶۴۴   ۱۲ آذر ۱۳۸۷  |  ۲۰:۱۹

از هفته آینده در تهران آغاز می‌شود،

تحویل لامپ‌های کم‌مصرف به منازل

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به دریافت درخواست یک میلیون و 600 هزار لامپ کم مصرف از سوی شهروندان گفت: تحویل لامپ‌های کم مصرف به منازل از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش فارس، سعید مهذب ترابی امروز در یکصد و چهل و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در گزارش خود از چگونگی جلب مشارکت شهروندان تهرانی، اصناف، نهادهای دولتی، عمومی و مدنی در صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف برق شهر تهران تصریح کرد: در صورتی که 10 میلیون لامپ کم مصرف در تهران توزیع شود؛ 300 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

وی در رابطه با نحوه رفع اشکالات اجرای طرح توزیع خانه به خانه لامپ‌های کم مصرف گفت: از مشترکان خواسته‌ایم که پشت قبض‌های برق،نوع لامپ‌های کم مصرف خود را اعلام کنند تا از طریق اداره پست این لامپ‌ها به منازلشان ارسال شود و پول آن هم از قبض‌های برق کسر می‌شود.

وی متوسط رشد مصرف برق طی شش ماهه اول امسال را نسبت به سال قبل با توجه به خاموشی‌های تابستان 8/1 درصد عنوان کرد و گفت: این در حالیست که متوسط رشد مصرف برق در طول برنامه‌های اول تا سوم توسعه حدود 7 درصد بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به ارسال اخطار به صدهزار مشترک پرمصرف اخطار و انجام اقدامات آموزشی و فرهنگی برای آنها، گفت: همکاری این گروه از مشترکین با کاهش 50 درصدی مصرف برق را در پی داشته است. ضمن آن که بر اثر فرهنگ‌سازی و استفاده از رسانه‌ها در اعیاد شعبانیه با کاهش مصرف مواجه بوده‌ایم.

وی همکاری کلیه اصناف به جز میوه‌ و اغذیه فروشان را خوب توصیف کرد و ادامه داد: طی 20 روز بیش از صد هزار لامپ کم مصرف در منطقه بازار تهران توزیع شده است. در فروشگاه‌های شهروند نیز 500 تا 600 هزار لامپ کم مصرف توزیع شده است.

به گفته مهذب طی سه ماهه اول سال جاری 5/2 میلیون لامپ کم مصرف در شهر تهران توزیع شده که این اقدام طی 15 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر