jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۰۹۰۱۹   ۲۴ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۰:۳۷

مرضیه برومند گفت: سینما نقش بسیار مهم و اساسی در شناخت آسیب‌های اجتماعی و رفع آنها دارد، اما این مساله بستگی به این دارد که آسیب‌ها را چگونه شناسایی کنیم و اصلا‌چه چیزی را آسیب تلقی کنیم، زیرا دیدگاه افراد مختلف متفاوت است.

به گزارش فارس ، وی افزود: فکر می‌کنم این روزها اخلاق شهری و شهروندی ‌‌ما خیلی متشنج شده و مردم با یکدیگر بد رفتار می‌کنند. به نظر می‌رسد ناهنجاری‌ها خیلی زیاد شده و تعجب می‌کنم که چرا هیچ اتفاقی در این زمینه و در جهت حل این معضلات نمی‌افتد، در حالی که به عنوان نمونه سینما می‌تواند تأثیر بسزایی در این مقوله داشته باشد.

این کارگردان تصریح کرد: جشنواره‌ای مثل جشنواره فیلم شهر نیز در حل این گونه مشکلات بسیار موثر است، اما نکته قابل توجه این است که فیلم‌هایی که در این جشنواره شرکت می‌کنند با این دیدگاه و به صورت ویژه در زمینه شهر و فرهنگ شهرنشینی ساخته نشده است، بلکه یک تعداد فیلم ساخته شده بررسی می‌شود که ببینند در کدام یک از آنها اثری از این مقوله هست.

وی گفت: به نظر من باید این مساله را در زمان تولید یک اثر سینمایی مد نظر قرار داد، یعنی در واقع فیلمنامه‌هایی با این مضمون و هدف نگاشته و فیلم‌هایی ساخته شود.

برومند در مورد حضور مقوله شهر و شهرنشینی در سینما ابراز کرد: این موضوع کمابیش در سینما و فیلم ها حضور داشته اما کافی نیست، زیرا فیلم‌ها بیشتر جعلی است؛ یعنی آدم‌ها، شخصیت‌ها، موضوعات، ماجراها، مسائل و مشکلاتی که درفیلم ها به نمایش در می‌آید، واقعی نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر