jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۸۹۰۳   ۲۱ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۷

گروه سلامت: مطالعات اخیر نشان می‌دهد، پس از جراحی کاهش وزن، اشخاصی که این عمل را پشت سر می‌گذارند، باید ویتامین‌های مختلف را طبق تجویز پزشک مصرف کنند. پژوهشگران در این مطالعات روی زنی آزمایش کردند که پس از چندین جراحی، دچار بیمار کمبود ویتامین شد. این زن 27ساله مدت 3 هفته از سرگیجه، کاهش اشتها و استفراغ رنج می‌برد و به همین دلیل به بیمارستان مراجعه کرده بود.

وی 2 ماه قبل در بیمارستان کالج دانشگاهی لندن تحت عمل بای‌پس معده‌ای قرار گرفته بود.

با توجه به علائم و مشکلاتی که برای این زن پیش آمده است، پژوهشگران در انگلیس اعلام کردند که پس از جراحی بای‌پس معده، مصرف مکمل‌های ویتامین برای جبران کمبود ویتامین‌هایی که از طریق خوردن غذا وارد بدن شده بودند، امری ضروری و حیاتی است.

در اثر این جراحی، ذخایر کامل ویتامین در بدن ظرف 18 تا 60 روز به پایان می‌رسد و این کمبود می‌تواند باعث بروز بری‌بری مرطوب (مشکلات قلبی  عروقی)، بری‌بری خشک (مشکلات سیستم عصبی) یا انسفالوپاتی ورنیک (یک اختلال عصبی شدید که ویژگی اصلی آن مشکلات در حرکت چشم‌هاست) شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر