jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۰۸۰۷۳   ۲۰ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۶:۴۴

در حادثه رانندگی رخ داد،

مرگ هایدرسیاستمدار راستگرای اتریش

یورگ هایدر سیاستمدار راستگرا و ملی گرای 58 ساله و رهبر حزب ائتلاف برای "آینده اتریش" (FPO) در اتریش که اظهارنظرهای ملی گرایانه او در چند سال گذشته در صحنه سیاسی اتریش و اتحادیه اروپا جنجال های زیادی را آفریده بود در یک تصادف رانندگی کشته شد.

هایدر برای شرکت در مراسم جشن تولد 90 سالگی مادرش عازم شهر"کلاگنفورت" در ایالت زادگاهش "کارینتیا" بود که این حادثه رخ داد .

"فردریش هراست" یک مقام پلیس در استان کارینثیا جایی که هایدر در گذشته فرماندار آن بود خبر داد که این تصادف امروز صبح ( شنبه) در جنوب کشور رخ داد و بر اثر خروج ماشین هایدر از جاده ای نزدیک شهر کلاگنفورت در هنگام سبقت او از یک ماشین دیگر اتفاق افتاد.

هایدر که حزب متبوعش با کسب 11 درصد آرا در انتخابات سراسری اخیر اتریش به پیروزی قابل توجهی دست یافته بود مخالف سرسخت سیاست های مهاجرتی به اروپا و نیز همگرایی در اتحادیه اروپا بود.

وی پیشتر رهبر حزب آزادی بود که در انتخابات سال 2000  با کسب بیش از 20 درصد آرا توانست در دولت ائتلافی حضور یابد، اما تحریم های اتحادیه اروپا علیه اتریش در نهایت هایدر را به کناره گیری از قدرت واداشت.

در انتخابات اخیر اتریش نیز سیاستمداران اروپایی از امکان به قدرت رسیدن احزاب راست افراطی در هراس بودند.

مهر

 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر