jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۰۷۸۳۹   ۱۹ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۹:۴۲

آمریکا پادگان‌هایی را در اردن برای آموزش نیروهای ارتش عراق و نیروهای امنیتی تحت امر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا وبه نقل ازروزنامه‌ القدس‌العربی - چاپ لندن - منابع فلسطینی اعلام کردند‌ آمریکایی‌ها برای تحقق این هدف به فرمان سرتیپ کیت دیتون، هماهنگ کننده امور نظامی دولت آمریکا اقدام به تاسیس پادگان‌های بسیار بزرگی در یکی از مناطق اردن کرده‌اند.

به گفته این منابع، آمریکایی‌ها همچنین پادگان‌هایی آموزشی با بودجه‌ای بالغ بر 7 میلیون دلار جهت آموزش نیروهای فلسطینی ایجاد کرده‌اند که حدود 500 تا 600 نیروی فلسطینی وابسته به تشکیلات خودگردان در این پادگان‌ها آموزش می‌بینند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر