jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۳۴۵   ۱۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۰

گروه جامعه: مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی، از برنامه‌ریزی آموزش و پرورش برای کاهش 5/1 درصدی افت تحصیلی در مقطع راهنمایی در سال تحصیلی جدید خبر داد. منوچهر فضلی‌خانی، ضمن اعلام این خبر، افت تحصیلی در دوره راهنمایی را با در نظر گرفتن بیش از 93 درصد قبولی، 6/8 درصد خواند و برای طرح پیشرفت تحصیلی در دوره راهنمایی و جلوگیری از تجدید شدن دانش‌آموزان دارای نمره‌های مرزی در امتحانات خرداد ماه، از اجرای برنامه‌های جدید برای کاهش افت تحصیلی در مقطع راهنمایی خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی، از آموزش مسوولان طراحی سوال امتحانات در مقطع راهنمایی و اجرای این برنامه در همه مدارس راهنمایی نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: بهبود سیستم ارزشیابی در مقطع راهنمایی قطعا در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و کاهش افت تحصیلی موثر خواهد بود.

فضلی‌خانی همچنین از تغییر آیین‌نامه ارزشیابی دوره راهنمایی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: حذف امتحان نهایی از پایه سوم راهنمایی از جمله محورهای تغییر آیین‌نامه ارزشیابی دوره راهنمایی به شمار می‌رود که روی کاهش افت تحصیلی و تحقق قبولی بیش از 95 درصدی دانش‌آموزان این مقطع به میزان مطلوب تاثیر خواهد گذاشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر