jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۳۴۵   ۱۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۰

گروه جامعه: مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی، از برنامه‌ریزی آموزش و پرورش برای کاهش 5/1 درصدی افت تحصیلی در مقطع راهنمایی در سال تحصیلی جدید خبر داد. منوچهر فضلی‌خانی، ضمن اعلام این خبر، افت تحصیلی در دوره راهنمایی را با در نظر گرفتن بیش از 93 درصد قبولی، 6/8 درصد خواند و برای طرح پیشرفت تحصیلی در دوره راهنمایی و جلوگیری از تجدید شدن دانش‌آموزان دارای نمره‌های مرزی در امتحانات خرداد ماه، از اجرای برنامه‌های جدید برای کاهش افت تحصیلی در مقطع راهنمایی خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی، از آموزش مسوولان طراحی سوال امتحانات در مقطع راهنمایی و اجرای این برنامه در همه مدارس راهنمایی نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: بهبود سیستم ارزشیابی در مقطع راهنمایی قطعا در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و کاهش افت تحصیلی موثر خواهد بود.

فضلی‌خانی همچنین از تغییر آیین‌نامه ارزشیابی دوره راهنمایی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: حذف امتحان نهایی از پایه سوم راهنمایی از جمله محورهای تغییر آیین‌نامه ارزشیابی دوره راهنمایی به شمار می‌رود که روی کاهش افت تحصیلی و تحقق قبولی بیش از 95 درصدی دانش‌آموزان این مقطع به میزان مطلوب تاثیر خواهد گذاشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر