jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۶۴۸۷   ۱۳ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۸:۱۰

پس از تصویب سنا، مجلس نمایندگان آمریکا نیز با 236 رای موافق در برابر 171 رای مخالف با طرح 700میلیارد دلاری نجات اقتصادی جرج بوش موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "نانسی پلوسی" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در هنگام تصویب این طرح گفت : طرح نجات اقتصادی باید حالت جدیدی از ثبات اقتصادی را برای آمریکا ترسیم کند.

این طرح در حالی به تصویب کنگره رسید که آمریکا به دلیل مواجه بودن با بحران مالی بی سابقه و نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در شرایط بغرنجی به سر می برد و اغلب موسسه های مالی و بانکهای این کشور در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

طرح نجات اقتصادی جرج بوش ابتدا در هفته گذشته ارائه شد، اما پس از آنکه مجلس نمایندگان به طرح ابتدایی آن رای منفی داد، کاخ سفید نسخه اصلاح شده آن را دوباره در اختیار کنگره قرار داد که مجلس سنا ابتدا آنرا تصویب کرد و با رای موافق روز گذشته مجلس نمایندگان این طرح به تصویب کامل رسید.

این طرح به کاخ سفید ارسال می شود تا رئیس جمهور آن را امضا کند.

قرار است این 700 میلیارد دلار در سه مرحله به اقتصاد آمریکا تزریق شود تا شاید سیستم مالی متزلزل این کشور از وضعیت اسف بار فعلی خارج شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر