jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۳۲۵۷   ۲۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۶:۰۲

بهشت زهرا بزرگتر می‌شود

ساخت گورستان در تلو منتفی شد

اظهارات تازه استاندار تهران در باره روند تصمیم گیری در باره ساخت گورستان در منطقه "تلو" در شرق تهران موید آن است که چنین گورستانی به دلیل مشکلات زیست محیطی و ترافیکی ساخته نخواهد شد و بهشت زهرا توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری تهران ، " کامران دانشجواستاندار تهران " در مورد تعیین تکلیف برای احداث گورستان در شرق تهران گفت: برای این منظور به جمع‌بندی لازم دست یافته و به طور قطعی در هفته آینده تصمیم نهایی را در این ارتباط اتخاذ خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: محیط زیست استان تهران اعلام کرده پیش از این
، در نامه‌ای که به سازمان بهشت زهرا (س) ارسال شده ، دلایل مخالفت خود را در خصوص احداث گورستان در ارتفاعات تلو منعکس کرده است که از جمله می توان به " متغیر بودن سطح آب‌های زیرزمینی و این منطقه و متغیر بودن عمق آبرفت که 30 تا 130 متر است، اشاره کرد که این وضعیت قطعا تصمیم‌ گیری در زمین های قابل استحصال را تقریبا غیرعملی می‌کند
.

دانشجو اظهار داشت: از سوی دیگر بار ترافیکی و تردد وسایل حمل
و نقل عمومی و شخصی در بزرگراه شهید بابایی (محور لواسانات) و ترافیک بسیار سنگین محور ترانزیتی و پر تردد تهران - شمال (مسیر هراز و فیروزکوه) به خصوص در تعطیلات ، احداث گورستان در این منطقه باعث افزایش بار ترافیکی شده و از لحاظ زیست‌ محیطی (سر و صدا، آلودگی هوا و پسماندها) تبعات منفی دارد لذا محیط زیست استان تهران احداث گورستان را در این منطقه توصیه نکردند
.

 15
روز پیش نیز نشست ‌مشترکی با حضور معاون عمرانی استاندار و نمایندگان محیط زیست و شهرداری تهران برای تعیین تکلیف وضعیت احداث گورستان در تهران و نگرانی از کمبود قبر در استانداری تهران برگزار و مسائل و مشکلات این موضوع بررسی شده بود اما تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر