jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۶۴۸   ۲۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۵

گروه سیاسی: کلیات لایحه جنجالی حمایت از خانواده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما بررسی این کلیات با مخالفان و موافقان زیادی همراه بود، طوری که برخی مخالفان کلیات معتقد به بازگشت به لایحه دولت و درج مواد 23 و 25 این لایحه که از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی حذف شده بود گردیدند.

این لایحه در شرایطی در صحن علنی مجلس مطرح شد که از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی مباحث مربوط به تعدد زوجات بدون اجازه همسر اول و مالیات بر مهریه حذف شده بود. اما برخی نمایندگان از جمله علی مطهری نماینده تهران با تذکری به رئیس مجلس اعلام کردند که تعدد زوجات از افتخارات اسلام است و تصمیم کمیسیون حقوقی و قضایی در این زمینه در شأن مجلس هشتم نیست.

این نماینده از هیات رئیسه خواستار در دستور قرار گرفتن لایحه دولت شد و حذف ماده 23 را به معنی اشاعه فساد دانست و تاکید کرد که دولت در لایحه خود به دنبال جلوگیری از اشاعه چنین مفسده‌ای است.

وی اذن همسر اول برای ازدواج مجدد مرد را خلاف قانون اسلام دانست و خاطرنشان کرد که تحت تاثیر قرار گرفتن نمایندگان، در شأن مجلس نیست. البته علی لاریجانی نیز در پاسخ به این نماینده اعلام کرد که علمای قم روی این ماده نظر داشتند و به احترام آنها چنین موادی مدنظر قرار گرفته است.

موافقان این لایحه حضور قاضی زن در دادگاه خانواده و تشکیل هیات مشاوران در مورد حل اختلافات را از جمله مزایای این لایحه و مخالفان تغییرات گسترده در این لایحه را درخصوص بررسی ابعاد چنین لایحه‌ای مطرح می‌کردند.
نهایتا چنین لایحه مهمی با 171 رای موافق، 42 رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر