jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۶۴۸   ۲۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۵

گروه سیاسی: کلیات لایحه جنجالی حمایت از خانواده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما بررسی این کلیات با مخالفان و موافقان زیادی همراه بود، طوری که برخی مخالفان کلیات معتقد به بازگشت به لایحه دولت و درج مواد 23 و 25 این لایحه که از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی حذف شده بود گردیدند.

این لایحه در شرایطی در صحن علنی مجلس مطرح شد که از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی مباحث مربوط به تعدد زوجات بدون اجازه همسر اول و مالیات بر مهریه حذف شده بود. اما برخی نمایندگان از جمله علی مطهری نماینده تهران با تذکری به رئیس مجلس اعلام کردند که تعدد زوجات از افتخارات اسلام است و تصمیم کمیسیون حقوقی و قضایی در این زمینه در شأن مجلس هشتم نیست.

این نماینده از هیات رئیسه خواستار در دستور قرار گرفتن لایحه دولت شد و حذف ماده 23 را به معنی اشاعه فساد دانست و تاکید کرد که دولت در لایحه خود به دنبال جلوگیری از اشاعه چنین مفسده‌ای است.

وی اذن همسر اول برای ازدواج مجدد مرد را خلاف قانون اسلام دانست و خاطرنشان کرد که تحت تاثیر قرار گرفتن نمایندگان، در شأن مجلس نیست. البته علی لاریجانی نیز در پاسخ به این نماینده اعلام کرد که علمای قم روی این ماده نظر داشتند و به احترام آنها چنین موادی مدنظر قرار گرفته است.

موافقان این لایحه حضور قاضی زن در دادگاه خانواده و تشکیل هیات مشاوران در مورد حل اختلافات را از جمله مزایای این لایحه و مخالفان تغییرات گسترده در این لایحه را درخصوص بررسی ابعاد چنین لایحه‌ای مطرح می‌کردند.
نهایتا چنین لایحه مهمی با 171 رای موافق، 42 رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر