jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۰۴۰۶   ۱۷ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۵:۳۰

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صنایع قند بنیاد مستضعفان گفت: هزینه تولید هر کیلو گرم شکر در ایران از قیمت وارداتی آن بیشتر است.

عیسی نوری شاد امروز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری ایرنا در خصوص دلایل کاهش تولید شکر در کشور،‌ افزود: واردات بی رویه شکر سبب شده تا برداشت چغندر قند در سال جاری در مقایسه با سال گذشته کاهش یابد.
 
محصول چغندر قند کشور در سال گذشته چهارمیلیون و 200 هزار تن بود. در حالی که در سال 85 این رقم حدود شش میلیون و 700 هزار تن اعلام شده بود.

وی در ادامه اظهار داشت: قیمت شکر تولیدی درکشور قابل رقابت با شکر وارداتی به دلیل دامپینک نیست، از این رو تولید شکر در کشور رو به کاهش است.

این مقام مسئول ، سپس بهای هر تن شکر تصفیه شده در دنیا را 370 تا 380 دلار و هر تن شکر خام را حدود 280 دلار اعلام کرد و افزود: در حالی که قیمت فروش هر کیلوگرم شکر در بازار داخلی حدود600 تومان است.

نوری شاد با بیان آنکه، قیمت تمام شده شکر معیاری از دستمزد کارگران، چغندر قند ، انرژی مصرفی و... است، گفت: از آنجا که قیمت برخی اقلام توسط دولت تعیین می شود، این امر سبب شده تا قیمت تمام شده شکر بیش از 600 تومان در هر کیلوگرم باشد و به همین سبب کارخانه های تولید کننده شکر با زیان مواجه هستند.

وی در پایان اظهار داشت: دولت ها معمولا برای بهبود و توسعه تولید شکر یارانه صادراتی برای آن در نظر می گیرند و از تولیدکنندگان حمایت می کنند و این امر ضروری است که در ایران نیز مورد توجه قرار گیرد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر