jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۹۹۰۱   ۰۶ بهمن ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۴

تیم ملی فوتبال کشورمان فردا شب تهران را به مقصد دبی و سپس هنگ کنگ ترک می کند تا برای پیکارهای چهارجانبه دوستی در هنگ کنگ چین آماده شود.

آنچه این روزها مورد توجه علاقه مندان به فوتبال و کارشناسان این رشته قرار گرفته ، بحث انتخاب تیم ملی و اعزام آن به هنگ کنگ است . عده ای معتقدند که انتخاب نفرات تیم ملی ، انتخابی کارشناسانه و بی غرض نبوده و در مقابل عده ای مدعی هستند که این انتخاب کاملا بی غرض بوده است . انتخاب 5بازیکن از استقلال و پیروزی و خط زدن نام دو بازیکن از هر تیم ، نشاندهنده رعایت احتیاط مطلق از سوی شاهرخی بود که در این میان چند مربی در اظهار نظرهای خود حق رضا جباری و سهراب بختیاری زاده را پایمال شده دانستند. سرمربی تیم ملی در مصاحبه مطبوعاتی خود گفت که منظور از انتخاب نفرات ،کسب نتیجه در هنگ کنگ بوده حال آن که در انتخاب ، چند جوان کم تجربه گزینش شده اند و جای خالی چند بازیکن را هم در راه چنین هدفی خالی می بینم . نفرات خط خورده اعتراض مستقیمی به دعوت از بازیکنی داشتند که چند ماه است در بلاتکلیفی مطلق به سر می برد و سرمربی تیم هم در دفاع از خود، این بازیکن را یک فرد امتحان پس داده و به درد بخور قلمداد می کند. به هر تقدیر تیم ملی قرار است با یک غربال کوچک ، فردا شب راهی هنگ کنگ شود. از آنجا که مدیر تیمهای ملی هم اکنون همراه با تیم نونهالان در عمان حضور دارد و به تورنمنت هنگ کنگ نمی رسد، به این دلیل باید دادکان را سرپرست کاروان اعزامی به هنگ کنگ بدانیم . البته طی روزهای اخیر صحبتهایی مبنی بر لغو سفرتیم ملی به تورنمنت چهارجانبه دوستی شده و کفاشیان هم در این زمینه اظهار نظر کرده است ؛ اما با توجه به قراردادی که بسته شده و تعهدی که فدراسیون در قبال قوانین فیفا در چنین تورنمنت هایی دارد، بعید به نظر می رسد که تیم ملی از اعزام به چنین تورنمنتی منع شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر