jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۹۸۰۶۰   ۰۸ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۸:۱۱

رییس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی کشور خبرداد:

شناسایی اجساد حداکثر تا10روز آینده

رییس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی کشور، از نمونه‌برداری از 44 جسد ایرانی و 14 جسد خارجی سانحه هوایی قرقیزستان خبر داد.

دکتر میررحیم فخرز در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ایسنا، گفت: پنج کارشناس اعزامی از سوی مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی کشور به قرقیزستان، با نمونه برداری از اجساد، شب گذشته به کشور بازگشتند.

وی با اشاره به این که 30 درصد از اجساد ایرانی از طریق وسایل بجا مانده از آن‌ها مانند انگشتر، ساعت و یا مدارک دیگر توسط خانواده‌هایشان قابل شناسایی هستند، گفت: تصاویر تهیه شده از مدارک بجا مانده این حادثه، برای شناسایی اجساد، به خانواده قربانیان نشان داده می‌شود.

دکتر فخرز با تاکید بر این که روش استخراج DNA، تشخیص ژن‌ها و شناسایی پروفایل‌های مربوط به هویت اشخاص، یک پروسه پیچیده است، افزود: در حال حاضر از تمام خانواده‌های قربانیان نمونه خون گرفته شده است و آزمایشات مربوط به شناسایی اجساد این حادثه، حداکثر تا 10 روز آینده به پایان می‌رسد که طی دو هفته آینده، این خانواده‌ها به تدریج اجساد خود را شناسایی خواهند کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: پلیس اینترپل، کار شناسایی اجساد کانادایی، چینی و قرقیزستانی را به ایران محول کرده که در این رابطه کارشناسان ایرانی با نمونه‌برداری از 14 جسد خارجی و گرفتن نمونه خون از خانواده‌هایشان، جهت انجام عملیات شناسایی، این نمونه‌ها را به ایران منتقل کرده‌اند و کار شناسایی اجساد خارجی همزمان با اجساد ایرانی در کشور ادامه دارد.

وی در پایان به خانواده قربانیان اطمینان داد که با توجه به تجربه مرکز تشخیص هویت آگاهی کشور، تجهیزات موجود و دانش فنی کارشناسان، نگران شناسایی اجساد این حادثه نباشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر