jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۲۳۰   ۲۱ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۴۴

وزیر مسکن و شهرسازی گفت : ظرفیت ساخت مسکن در ایران تا سال 1386باید به یک میلیون دستگاه برسد. با حفظ این ظرفیت می توان به حل مشکل مسکن در کشور تا افق سال 1400، امیدوار بود.

به گزارش ایرنا، ظرفیت تولید مسکن در کشور (شهری و روستایی) در سال 1380 به حدود 620هزار دستگاه رسید. علی عبدالعلی زاده افزود: براساس آمارهای موجود در شرایط فعلی 5/13 میلیون خانوار ایرانی در 12میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی زندگی می کنند. وی افزود: حدود 1/5میلیون خانوار در کشور هنوز فاقد مسکن هستند و یا به صورت مشترک از یک واحد مسکونی استفاده می کنند. وزیر مسکن اظهار کرد: طبق بررسی های صورت گرفته در سال 1386، حدود 900هزار خانوار متقاضی مسکن خواهند بود. در همین حال ، طبق پیش بینی در سال 91 نیز 930هزار ازدواج به ثبت می رسد که آنها نیز به جمع متقاضیان مسکن افزوده خواهند شد. وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به این که هرم جمعیتی کشور نشان می دهد متولدان سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بتدریج در آستانه متقاضیان مسکن قرار می گیرند، گفت : بیشترین تقاضای مسکن در کشور از نظر هرم جمعیتی در 5سال آینده خود را نشان خواهد داد. در هرم جمعیتی کشور بیشترین متولدان بین 16تا 20سال دارند. عبدالعلی زاده بااشاره به آخرین آمار سرشماری ساختمان های کشور و کاهش نرخ استهلاک آنها به 2درصد گفت : عمر ساختمان های کشور از 29سال به 42سال افزایش یافته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر