jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۸۸۹۳۷   ۲۸ تير ۱۳۸۷  |  ۱۳:۰۷

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با "سید حسن نصرالله " رهبر حزب الله لبنان با تبریک پیروزیهای اخیر ملت و مقاومت لبنان به وی گفت: فریبکاری دیپلماتیک آمریکا به آخر رسیده است و اگر آنها دست از دردسر سازی در منطقه برندارند با مقاومت همه مسلمانان مواجه می شوند.

به گزارش دفتر رییس مجلس ، لاریجانی در این تماس تلفنی که شب گذشته انجام شد،‌ از مجاهدتهای سید حسن نصرالله در راه سعادت ملت لبنان و سرافرازی ملل مسلمان ستایش کرد و او را فخر اسلام نامید.

رییس مجلس ، حرکت داهیانه دیپلماتیک سید حسن نصرالله را عاملی دانست که از یک طرف باعث آرامش منطقه گردید و از طرفی پیامی قوی به صهیونیستها داد که دچار بن بست استراتژیک درمنطقه شده اند و راهی جز قبول حقانیت ملت فلسطین ندارند وگرنه در آینده جز حقارت دستاوردی نخواهند داشت و این پیام قوی و مستحکم همپای شادی دل مردم لبنان ، ارزشمند و تاثیر گذار در آینده لبنان و جهان اسلام است .

دکتر لاریجانی، مانور پرتوان سیاسی حزب الله و مقاومت در ساماندهی دولت لبنان را ستود و آن را عامل استقرار آرامش در لبنان خواند. وی گفت: با این اقدام حزب الله نشان داد که فریبکاری دپیلماتیک آمریکا به آخر رسیده است و منطقه آگاه از رفتار دوگانه ومزورانه آمریکاست و اگر آنان دست از دردسر سازی درمنطقه برندارند با مقاومت همه مسلمانان مواجه می شوند.

سید حسن نصرالله هم از تماس تلفنی لاریجانی وسخنان دلگرم کننده وی تشکر کرد و گفت : ارزیابی حضرتعالی برای بنده ارزش بالایی دارد وشما و ملت ایران را شریک دراین پیروزی می دانیم و جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان ملت لبنان بوده است و این پیروزی ها مرهون چنین پشتیبانی هایی است.

وی افزود: ما از حمایت های جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاریم و آرزو می کنم هرچه سریعتر جنابعالی را زیارت کنم .
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر