jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۸۰۲۵   ۲۴ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۰

به نظر می‌رسد که داستان‌های علمی - تخیلی به سرعت به واقعیت تبدیل می‌شوند. آخرین سری‌های اتومبیل Knight Rider از فن‌آوری نانو استفاده می‌کنند. این فن‌آوری، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف را به طور موقت و قابل‌تغییر در اتومبیل ها ایجاد می‌کند.

چندی پیش گروه ب ام ‌و اتومبیل جدید خود به نام «GINA Light Visionary Model» را به نمایش گذاشت.

این اتومبیل یک پوسته‌ بیرونی انعطاف‌پذیر داشته و برخی از اجزای ساختار زیرینِ پوسته مذکور قابل حرکت هستند. خودرو مذکور یک طرح مجسمه‌ای داشته و از این حیث کاملاً جدید و منحصر به فرد است. جلو و اطراف این اتومبیل که دارای در است، یک مجموعه‌ یکپارچه و بدون درز و بدنه‌ آن دارای چهار بخش است.

به اعتقاد مسوولان گروه ب ام و، نکته‌ اساسی در توسعه‌ بازار اتومبیل در آینده، آمادگی برای رویارویی با چالش‌ها و قابلیت ارایه‌ راهکارها و گزینه‌های جدید است.

برای دستیابی به این اهداف، گروه طراحی BMW به ‌سمت طراحی GINA رهنمون شدند. در این طرح حداکثر مقدار ممکن برای نوآوری به کار گرفته شده است.

این مدل یک گونه نوری از اشکال انتخابی و مدرن اتومبیل است که نمونه‌هایی از تبدیلات آینده در آن به‌کار گرفته شده‌اند.

دانستن اینکه مواد نانویی و فرآیندهای فن‌آوری نانو به چه شکلی قادرند تا در پوسته‌های انعطاف‌پذیر خودرو به کار گرفته شوند یک مبحث مهم است که هم‌ اکنون گروه طراحی BMW به‌ خوبی به این موضوع توجه می‌کند.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو