jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۰۰۰   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۱۹:۱۰

ساماک سونداراوج، نخست‌وزیر تایلند پس از خروج سه وزیر کابینه به دلیل محکومیت از سوی دادگاه عالی این کشور قول داد قانون اساسی مصوب نظامی‌ها را اصلاح کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سونداراوج همچنین تصریح کرد کابینه‌اش را ترمیم کرده و روز سه‌شنبه بسته‌ مشوق‌های اقتصادی‌اش را اعلام خواهد کرد.

نخست‌وزیر تایلند قانون اساسی طراحی شده توسط ارتش این کشور را عامل اصلی چالش‌های به وجود آمده برای وی و کابینه‌اش خواند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر