jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۸۷۶۷۷   ۲۲ تير ۱۳۸۷  |  ۱۱:۲۹

جشنواره بین المللی فیلم های سنیمائی در هند با حضور چهار فیلم از جمهوری اسلامی ایران امروز در دهلی نو آغاز بکار کرد. در این جشنواره که به مدت ده روزه برگزار می شود بیش از صد و پنجاه فیلم از کشورهای مختلف از جمله ایران ، استرالیا، فرانسه ، کره جنوبی ، انگلیس ، آمریکا ، ترکیه ، ژاپن ، مراکش ، چین ، اندونزی ، عراق ، مصر ، افغانستان ، فلسطین و هند به نمایش گذاشته خواهند شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، قرار است چهار فیلم ایرانی بنام های تخت سیاه به کارگردانی سمیرا مخملباف ، تنهایی به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل، آن سه نفر به کارگردانی نقی نعمتی و اتوبوس شب به کارگردانی کیومرث پوراحمد در ده روز برنامه این جشنواره فیلم به نمایش گذاشته شود.

ابوالفضل جلیلی و سعید ابراهیمی فر دو سنیماگر ایرانی به عنوان داور در بخش مسابقه در این جشنواره حضور دارند.

خانم فاطمه معتمد آریا هنر پیشه کشورمان نیز که برای شرکت در این جشنواره دعوت شده است و درباره این جشنواره گفت : این جشنواره تاثیر زیادی بر روی فیلم های دهه اخیر داشته و رویکردی معنوی و فلسفی ایجاد کرده است.

معتمدآریا افزود: زنان در کشورهای آسیایی توانسته اند توانایی های فرهنگی خود را در عرصه سینما نشان دهند و این جشواره نیز با تلاش زنان هندی انسجام یافته است .

وی گفت: هر سال فیلم های ایرانی برای حضور در این جشنواره دعوت می شوند و همچنین سنیماگران ایرانی به عنوان داور نیز در این جشنواره حضور دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر