jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۸۷۶۳۳   ۲۲ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۰۶

اولین جشنواره مونولوگ‌ها در اداره کل نمایش صدا برگزار می‌شود. ایجاد رقابت سازنده میان هنرمندان حوزه نمایش و انتقال تجربیات، مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره عنوان شده است.

مونولوگ‌ها یا تک‌گویی‌ها، فرازهای درخشان آثار جاویدان نمایشی جهان هستند و این مجردگویی‌ها همواره محک مناسبی برای ارزیابی توان بازیگران بوده‌اند. اداره کل نمایش صدا نیز به عنوان فراگیرترین و پر مخاطب‌ترین نهاد، در امور هنرهای نمایشی کشور با انگیزه شناخت توانایی هنرمندان حوزه نمایش و رادیو، اولین جشنواره مونولوگ‌ها را برگزار می‌کند.

بر همین اساس، هنرمندان حوزه نمایش و رادیو می‌توانند مونولوگ‌هایی از 15 نمایش معرفی شده توسط اداره کل نمایش صدا را  جهت شرکت در جشنواره انتخاب و اجرا کنند.  این نمایشنامه‌ها که همگی از آثار درخشان ادبیات نمایشی جهان بوده‌اند، عبارتند از ادیپ، مدآ، ترومته در زنجیر، هملت،  مرغ دریایی، دشمن مردم،  پدر، مردی برای تمام فصول، گوشه‌نشینان آلتونا، باغ‌وحش شیشه‌ای، خانه عروسک، ملودی شهر بارانی، آرش، کیوان و اسفندیار و مویه.

آخرین مهلت ارسال آثار 17 مرداد است و مراسم اختتامیه نیز روز یکشنبه 27 مرداد مصادف با میلاد حضرت ولی عصر (عج) برگزار می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر