jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۵۴۲   ۱۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

طالب‌لو و 5 بازیکن دیگر به تیم ملی دعوت شدند

فهرست 30 نفره جدید برای تدارک بهتر

گروه ورزش: کادر فنی تیم ملی که البته این روزها فقط به علی‌دایی خلاصه می‌شود، حسابی سرش شلوغ است. برنامه‌ریزی برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی، برگزاری 12 بازی دوستانه در حدود کمتر از 2 ماه(!)، اعلام یک فهرست برای اردوی تدارکاتی اسپانیا، اعلام فهرستی دیگر برای بازی‌های غرب آسیا و کلی مشغله فکری دیگر. این در شرایطی است که تیم‌های لیگ برتری، فصل آماده‌سازی را سپری می‌کنند، لژیونرها در تمرینات ابتدای فصل تیم‌هایشان حضور دارند و لیگ برتر هم از 8 27 روز دیگر شروع می‌شود.

دیروز علی دایی به فاصله 3 روز از آن فهرستی که برای سفر به اسپانیا اعلام کرد، یک فهرست دیگر هم برای بازی‌های غرب آسیا نوشت تا مشخص شود در روز‌هایی که قحطی حریف تدارکاتی است، حسابی روی این بازی‌ها حساب کرده است.

نکته جالب فهرست 30 نفره سرمربی تیم ملی برای بازی‌های غرب آسیا، مشترک بودن 24 بازیکن آن با همان فهرستی است که قرار شده به اردوی 17 روزه اسپانیا و جمهوری چک بروند.

به عبارتی مهدی واعظی، فریدون زندی، رسول خطیبی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و علیرضا نیکبخت واحدی 7 بازیکنی هستند که در اردوی اروپا شرکت می‌‌کنند، اما برای بازی‌های غرب آسیا به تیم ملی دعوت نشده‌اند. در این میان 5 بازیکن لژیونر هستند، اما این‌که چرا واعظی و نیکبخت در اردو‌های اسپانیا و چک هستند و در غرب آسیا، نه؟! سوالی است که شاید فقط دایی توجیه آن را بداند.

سرمربی تیم ملی به جای این بازیکنان، 6 بازیکن جدید را به تیم‌ملی دعوت کرده که جالب‌ترین اسم در این میان وحید طالب‌لو است. دایی که 2 روز پیش در گفتگو با رسانه‌ها در توجیه دعوت نکردن طالب‌لو به تیم ملی گفته بود؛ «مگر پنالتی‌ گرفتن هم شد، دروازه‌بانی!» معلوم نیست در این 48 ساعت چه اتفاقاتی برایش افتاد که حاضر شد حداقل برای بازی‌های غرب آسیا طالب‌لو را در فهرست نهایی‌اش جایگزین واعظی کند.

حسین ابراهیمی (پگاه)، میلاد زنیدپور (سایپا)، احمد آل‌نعمه و علی حمودی (فولاد) و سیدجلال رافخائی (ملوان) در کنار وحید طالب‌لو تازه‌واردان فهرست تیم ملی برای بازی‌های غرب آسیا هستند.

علاوه بر این نفرات، این 24 بازیکن هم پس از بازگشت از اردوی اسپانیا و جمهوری چک باید برای بازی‌های غرب آسیا در اردوی تیم ملی بمانند؛ سید‌مهدی رحمتی، ابراهیم میرزاپور، رحمان احمدی، حسین کعبی، سیدجلال حسینی، هادی عقیلی، مجتبی شیری، محسن بنگر، محمد نصرتی، مجید غلام‌نژاد، ستار زارع، ابراهیم صادقی، مجتبی جباری، محمدرضا خلعتبری، احسان حا‌ج‌صفی، میلاد میداوودی، غلامرضا رضایی، محسن خلیلی، کیانوش رحمتی، محمد پروین، حسین کاظمی، بهمن طهماسبی، محمد نوری و وحید امرایی.

12 بازی تدارکاتی برای 2 ماه‌

تیم ملی تا پیش از بازی 16 شهریور با عربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی، 12 بازی تدارکاتی برگزار می‌کند.
از این تعداد، فقط 7‌ تای آن بازی‌‌های رسمی به شمار می‌رود و باز از این 7 بازی هم 3 یا 4 تای آن به دل می‌نشیند. از این تعداد هم البته شاید فقط در یکی‌ از آنها تیم ملی بدرستی محک بخورد؛ بازی با قهرمان جام ملت‌های آفریقا.

بازی ایران و مصر که طبق برنامه روز 31 مرداد در دبی برگزار می‌شود، بهترین بازی تدارکاتی تیم ملی تا قبل از بازی با عربستان به شمار می‌رود؛ تنها دیداری که حریف چه به لحاظ کیفیت بازی و چه از نظر رنکینگ فیفا در رد‌ه‌ای بالاتر از تیم ملی قرار دارد. البته در برنامه اعلام شده کمیته‌ تیم‌های ملی، بازی با تیم‌های بحرین و قطر هم دیده می‌شود که به لحاظ حضور دو تیم در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی در آسیا و نزدیکی شکل بازی آنها به عربستان و امارات (حریفان ایران) جزو دیدار‌های تدارکاتی خوب به شمار می‌روند.

در برنامه بازی‌های تدارکاتی تیم ملی، بازی با 5 تیم باشگاهی و همین طور بازی با تیم ملی فلسطین که در مکان صد و هفتاد و سوم رنکینگ فیفا قرار دارد، هم دیده می‌شود. خودتان برنامه بازی‌های تیم ملی تا قبل از شروع مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2010 را مرور کنید:

20 تا 30 تیر ماه 87، اردوی تدارکاتی ماربلا اسپانیا

ایران - ماربلا، 22 تیر

ایران - مالاگا، 26 تیر

ایران - چارلتون، 30 تیر

اول تا هفتم مرداد ماه 87، اردوی تدارکاتی پراگ چک‌

ایران - بوهمیاپراگ (قهرمان دسته اول چک)، 3 مرداد

ایران - اسلاویاپراگ (قهرمان لیگ برتر چک)، 6 مرداد

ایران - کنیا، 11 مرداد، ورزشگاه آزادی‌

ایران - فلسطین، 17 مرداد، ورزشگاه آزادی‌

ایران - قطر، 21 مرداد 87، ورزشگاه آزادی‌

نیمه‌نهایی رقابت‌‌های غرب آسیا، 23 مرداد، ورزشگاه آزادی‌

فینال رقابت‌‌های غرب آسیا، 25 مرداد، ورزشگاه آزادی‌

ایران - مصر، 30 مرداد، دبی‌

ایران - بحرین، 5 شهریور، ورزشگاه آزادی‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر