jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۱۸۰   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۳۸

روز گذشته در پی درج خبری درباره سرگردانی کودک 8ساله‌ای که والدینش پس از جدایی حاضر به نگهداری او نیستند، تماس‌های فراوانی داشتیم که همه به نوعی نگران سرنوشت محمدکوچولو بودند. در این میان،‌ نامه‌‌ای هم با امضای «مادری از مادرهای این سرزمین» به دست ما رسیده است که آن را به چاپ می‌رسانیم:

با خواندن خبری در روزنامه «جام‌جم» با این مضمون که کودکی 8ساله از سوی والدین خودخواهش رها شده، قلبم را آتش زد و از صمیم دل متاثر شدم و عمیقا به فکر رفتم.

چگونه پدر و مادری به این راحتی کودک 8 ساله خود را بی‌پناه رها می‌کنند و از پذیرفتن نوگل زندگی‌شان سر باز می‌زنند؟ چرا بر اثر لجبازی سرنوشت یگانه فرزندشان را به بازی می‌گیرند؟ آینده این کودک چه می‌شود؟ چه سرانجامی برای او رقم می‌خورد؟ مطمئنا پدر و مادر نیز خوشحال و راضی نیستند و لحظات زندگی‌شان را با آرامش سپری نمی‌کنند، چرا که باید یک عمر با عذاب وجدان زندگی کنند، چرا که عزیزترین کس  که همانا فرزندشان است  را سرگردان نموده‌اند.

برای یک لحظه خودم را جای این کودک می‌گذارم،  او با این سن کم چه فشار روانی را باید متحمل شود؟ چگونه می‌تواند یک عمر بار بی‌عاطفگی والدینش را به دوش بکشد؟ از خدای خود می‌خواهم هیچ‌کس را بی‌کس با کس نکند.

به عنوان یک شهروند ایرانی و به عنوان یک مسلمان از مسوولان محترم روزنامه جام‌جم می‌خواهم به خاطر انسانیت این خبر را پیگیری کنند و از خانم عباسی،‌ دادیار شعبه سوم دادسرای بعثت تقاضا دارم جلسه مشاوره‌ای برای والدین کودک فراهم کنند و از سوی افراد و مراجع ذی‌صلاح به نوعی مشکل این کودک را حل کنند، تا بتواند تحت سرپرستی و وزیر سایه پرمهر و محبت یکی از والدین قرار گیرد، مسوولان و مردم خوب ایران نباید نسبت به این مساله و این اتفاق دلخراش بی‌تفاوت باشند، به قول شاعر شیرین‌سخن، تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت.

مادر کودک 8ساله! می‌دانم که در قلبت چه غوغایی است! می‌دانم مادری بی‌عاطفه و بی‌احساسی نیستی. از سختی‌ها نهراس و فرزندت را زیر بال و پر بگیر. سعی کن از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنی.

به این آیه قرآن توجه کن که می‌فرماید: نکشید فرزندتان را از ترس فقر که ما آنها را روزی می‌دهیم و نه شما (سوره انعام آیه 151)‌ آیا شما با این کارتان فرزندتان را از لحاظ احساسی نکشته‌اید؟ تا دیرنشده به خود بیایید.

مادری از مادرهای این سرزمین‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر