jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۶۳۵۷   ۱۶ تير ۱۳۸۷  |  ۲۰:۴۱

ژاپنی‌ها به اعتراضات خود ادامه می دهند

آغاز اجلاس گروه 8 در سایه تدابیر شدید امنیتی

مقامات ژاپنی در آستانه تشکیل اجلاس سران گروه هشت که فردا دوشنبه آغاز می‌شود، بیش از 40 هزار مامور پلیس را در سراسر این کشور بسیج کرده‌اند. در عین حال تظاهرات نسبتا آرامی در توکیو، ساپورو و نیز محل اجلاس در جزیره هوکایدو در شمال ژاپن در جریان است.

به گزارش ال موندو، مقامات امنیتی ژاپن 20 هزار پلیس را فقط برای حفظ امنیت اجلاس سران گروه هشت در جزیره هوکایدو مستقر کرده‌اند.

در اجلاس گروه هشت سران کشورهای کانادا، آمریکا، انگلستان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، آلمان و روسیه شرکت دارند و در عین حال 14 کشور دیگر و نیز نمایندگان سایر کشورهای اتحادیه اروپا در جلسات حاشیه‌ای حضور خواهند یافت.

این اجلاس از روز هفتم تا نهم ژوییه (17 تا 19 تیر) در ساحل دریاچه تویا در تویاکو واقع در جزیره هوکایدو در شمال ژاپن برگزار می‌شود.

روز شنبه بیش از 5 هزار نفر در اعتراض به این اجلاس در خیابانهای شهرهای توکیو و ساپورو دست به تظاهرات مسالمت‌آمیز زدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر