jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۵۳۳ ۰۴ دی ۱۳۸۱  |  ۱۵:۱۵

جاده ها نقش مهمی در بهره گیری مناسب جاذبه های طبیعی و گردشگری کشور دارند. متاسفانه وجود نداشتن راههای ارتباطی مناسب ، باعث شده است بسیاری از نقاط

دیدنی ایران بکر ، دست نخورده و ناشناخته و در نتیجه محروم باقی بماند. نمونه بارز و آشکار این محرومیت استان زیبا و کوهستانی کهگیلویه و بویر احمد است . این منطقه زیبای گردشگری به سبب مشکل راههای ارتباطی ناشناخته باقی مانده است . احداث بزرگراه سمیرم به شهرضا که قسمت اعظمی از راه اصلی یاسوج به اصفهان را تشکیل می دهد، با کندی صورت می گیرد. بخصوص در فصل پاییز و زمستان ، به علت برف و باران کار به طور کلی تعطیل می شود. جاده یاسوج به بابامیدان نیز جاده بسیار مهمی است ، زیرا ارتباط استان های ساحلی بوشهر و خوزستان را با کهگیلویه و بویر احمد برقرار می کند؛ اما همین جاده نیز باید به طور کامل بازسازی شود، زیرا گردنه و پیچهای متعدد و نشیب های خطرناک کوهستانی دارد که باعث می شود سفر در این جاده بسیار پرمخاطره باشد. بیشتر مردمی که از این جاده ها عبور می کنند نسبت به وضعیت مسیر گله دارند. مردم آسفالت و یا عریض کردن جاده را چاره کار نمی دانند و پیشنهاد می کنند که یا برنامه احداث تونلی که سالها پیش به تعطیلی انجامید را دنبال کنند و یا از طریق سپیدار، تنگ گجستان به روستای کوپن یک جاده جدید ساخته شود، تا مشکل تردد به شکل مناسبی حل شود. بی نظمی در ترمینال های مسافری و مدیریت نامناسب آنها نیز موجب نگرانی و نارضایتی مسافران شده است . مجموع این مشکلات باعث کاهش میزان مسافرت در منطقه و افزایش خطر تردد در جاده ها می شود. حل این مشکل نیازمند عزمی جدی است و در صورت حل شدن مسائل جاده ای ، رونق و پیشرفت در منطقه نیز سرعت بیشتری می یابد.
گچساران - علی اکبر حیدری
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر