jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۵۳۹   ۲۸ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۳:۲۶

جام جم آنلاین - در ماه اوت ، واردات امریکا دو درصد افزایش یافت درحالیکه صادرات این کشور 3/1 درصد کاهش نشان می دهد.به نوشته روزنامه لزکو، کسری تجاری امریکا به سطح بسیار نگران کننده ای رسیده است . در ماه اوت ، کسری تراز مبادلات تجاری امریکا به رقم 64/38میلیارد دلار رسید.

وزارت بازرگانی امریکا اعلام کرد، کسری تجاری این کشور در ماه ژوییه 07/35 میلیارد دلار بوده است . کسری تراز مبادلات تجاری امریکا در ماه اوت در تاریخ این کشور بی سابقه است . واردات امریکا در ماه اوت با 2 درصد افزایش به مبلغ 32/120 میلیارد دلار رسید، که از ماه مارس 2001، این بالاترین میزان واردات امریکا است. درحالی که صادرات این کشور در ماه اوت با 3/1درصد کاهش به مبلغ 66/81میلیارد دلار بالغ شد. کسری تراز مبادلات تجاری امریکا در هشت ماهه نخست سال جاری رقم بسیار قابل ملاحظه 46/279میلیارد دلار است که 29 میلیارد دلار بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر