jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۵۰۷۳   ۱۹ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۹

پس از یک باخت بد مقابل کره ، اعضای تیم ملی والیبال ایران برای دفاع از نام خود مقابل چین قسم خوردند که هر چه دارند رو کنند.

هر چند که هنوز هم عده ای می گویند اگر تیم اصلی چین مقابل ایران بازی می کرد، کسب پیروزی و صعود به فینال امکان پذیر نبود ؛ اما هر چه باشد، ایران پس از سال 1958توکیو برای بار دوم باید در فینال مسابقات آسیایی بازی کند، این بار نه مقابل ژاپن که در آن زمان به آنها باختند، بلکه مقابل کره ای که در دور اول هم با آنها رو به رو شده بودند. در دیدار سختی که صبح روز جمعه برگزار شد، پارک کی وون از همان ارنج آشنا استفاده کرد، با این تفاوت که زدن سرویس های قوی هدف اول بود و بعد هم دفاع روی تور. در این بازی که حتی همه تماشاچیان کره ای را وادار به تشویق فرزندان ایران کرده بود، مردان ملی پوش کشورمان 25بر 16، 19بر 25، 25بر 21، 22بر 25و 15بر 11صاحب برتری شدند. در راه کسب این پیروزی محمد ترکاشوند با 37امتیاز و عباس قاسمیان با 22امتیاز و بهنام محمودی با 20امتیاز در خط حمله بهترین های میدان بودند، در حالی که پیمان اکبری کاپیتان کرمانشاهی تیم ملی کشورمان با 14امتیاز بهتر از بقیه توپ گیری کرد و در سرویس هم امیر حسینی با 23امتیاز بهترین بود. پس از پایان این دیدار محسن مهرعلیزاده از فرط شادی به داخل زمین رفت و بازیکنان تیم ملی را در آغوش کشید. حالا مردان پارک کی وون بعد از تمرین سبکی که امروز صبح ساعت 30/11 انجام می دهند، خود را برای دیدار فینال که روز یکشنبه ساعت 16به وقت محلی برگزار خواهد شد، آماده می کنند. در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی کره 27بر 25، 25بر 21و 27بر 25ژاپن را برد.
پارک کی وون : بچه های ما منطقی تر بازی کردند
پارک کی وون ، سرمربی کره ای تیم ملی والیبال ، کسب این پیروزی مقابل چین را انتظاری برای والیبال ایران خواند. پارک کی وون در گفتگویی تلفنی به «جام جم » گفت : امروز بچه های ما منطقی تر بازی کردند و به همین دلیل است که این بازی را بردند. او اضافه کرد: اگر وقت بیشتری داشتم ، می شد که روی نقاط ضعف تیم کار کرد ؛ اما متاسفانه در این مدت کم آن طور که می خواستم ، اشکالات کلی تیم رفع نشده و فقط سرویس بچه ها پیشرفت بهتری کرده است . پارک در پاسخ به این پرسش که چه تاکتیکی برای این بازی داشتید، گفت : قبل از بازی از بچه ها خواستم که فقط سرویس هایشان را خوب بزنند و از چیزی نترسند . پارک که حالا باید خود را برای فینال مقابل کره آماده کند، خاطرنشان کرد در بازی بعدی مان کار راحتی نخواهیم داشت ، حرف زدن درباره بازی راحت است ، اما اجرای برنامه در موقع بازی بهتر از حدس و گمان است . این بازی فینال است و مطمئنا برای هر دو تیم استرس خواهد داشت . پارک درباره پیش بینی نتیجه بازی گفت : کره تیم آماده ای است . کیم سی چین و شین از بهترین بازیکنان آسیا هستند و بستن آنها روی تور کار سختی است ، اما ما سعی می کنیم اول با خنثی کردن دریافت این تیم از طریق سرویس های هدفدار و بعد با دفاع روی تور نتیجه بگیریم . به هر حال با توجه به سخت بودن کار ، فکر می کنم شانس ما 40به 60باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر