jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۰۵۷   ۱۹ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۴

وزیر جهاد کشاورزی در نخستین همایش ملی گندم اعلام کرد: با توجه به رشد بهای جهانی گندم از 120دلار در هر تن به بالای 200دلار، ناچاریم به خودکفایی در تولید گندم برسیم .

به گزارش واحد مرکزی خبر، مهندس حجتی افزود: مهمترین مشکل اجرای طرح ملی گندم ، طراحی سیستم اجرای این طرح است و باید همه امکانات را برای اجرای آن به کار گیریم . همچنین محمدحسین شریعتمداری ، معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به شرایط ناگوار جهانی عرضه محصولات کشاورزی در ماه اخیر گفت : به علت خشکسالی و کاهش تولید 30درصدی گندم در کشور کانادا، این کشور صادرات گندم خود را قطع کرده است . او افزود: با قطع صادرات گندم کانادا، قیمت جهانی این محصول در هر تن 50دلار افزایش یافته است . شریعتمداری با بیان شرایط کاهش تولید جهانی و اهمیت تولید گندم بیش از پیش در کشور گفت : با توجه به روند کنونی افزایش جمعیت جهان و شرایط آب و هوایی تا سال 2010میلادی ، اگر بخواهیم گندم وارد کنیم ، با مشکل روبه رو خواهیم شد و در سال 2020میلادی ، دیگر گندمی برای فروش در جهان وجود نخواهد داشت که کشوری بخواهد نیاز خود را از بازار جهانی تامین کند. وی با بیان این که اجرای طرح ملی گندم ، نجات دهنده بخش کشاورزی خواهد بود، اظهار کرد: همه مسوولان کشور برای کمک به اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند؛ بنابراین امیدواریم در مدت کمتر از زمان طرح که 10سال است به خودکفایی در تولید گندم برسیم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر