jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۴۸۲۲   ۱۴ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۶

با پیگیری پرونده مردی که به شکارچی پیرزن های ثروتمند لقب یافته است ، روز گذشته ابعاد تازه ای از پرونده های متعدد این مجرم حرفه ای که بیش از 115فقره سابقه کیفری دارد، فاش شد.

به گزارش خبرنگار ما، در پی دستگیری یک متهم معروف و تحت تعقیب به نام حاجی یزدی ، مشخص شد وی با شناسایی محل زندگی پیرزن های ثروتمند و اجیر کردن چند مجرم حرفه ای و با ربودن اسناد املاک و جعل امضای سند، اموال آنها را به قیمتهای بسیار گزاف و فروش می رسانده است ؛ به طوری که تنها در یک قوه از اعمال مجرمانه ، وی 3میلیارد تومان اسناد ملکی 3قطعه زمین یک پیرزن را به سرقت برده است . روز گذشته وکیل مدافع یک پیرزن 80ساله به نام مرصع دشتیان در مجتمع امور جنایی تهران در شکایتی عنوان کرد که ابوالفضل - الف در سال 79با جعل اسناد مربوط به یک خانه 1600متری در یزد و دریافت سند مجعول ، قصد فروش خانه موکل من را داشت که پس از شکایت در این خصوص ، وی متواری شد ولذا وی را به صورت غیابی به زندان و شلاق محکوم کرد؛ اما متهم بار دیگر با جعل امضای موکل من مبنی بر رضایت ، موفق به فرار از مجازات شد. در بررسی سوابق متهم توسط ماموران آگاهی مشخص شد، این متهم که در کار جعل بسیار حرفه ای عمل می کند، در سال 55نیز پس از آن که تحت تعقیب پلیس قرار گرفت ، به کشور کویت گریخت و ظاهرا پس از سرقت مقادیری طلا در این کشور، این بار از سوی پلیس این کشور تحت تعقیب واقع شد و در آستانه دستگیری ، با پنهان شدن در تایر لودر، به صورت قاچاق سوار کشتی شد و به تهران آمد. گزارش دیگری حاکی است که متهم علاوه بر اعمال مجرمانه خود، مبادرت به فروش زمینهای متعلق به چند نفر از اقلیت زرتشتی کرده است که در این ارتباط هنوز از سوی آنها شکایتی تسلیم مراجع قضایی نشده است . رئیس مجتمع امور جنایی تهران در این خصوص از مردم خواست اگر علیه متهم شکایت دارند، به مجتمع امور جنایی تهران مراجعه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر