عضو انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان:

ورود بی رویه سرمایه گذار به بافت تاریخی گرگان

عضو انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان گفت: با توجه به آسیب هایی که وجود دارد زنگ خطر بافت تاریخی گرگان به صدا در آمده و تخریب هایی که در بافت رخ داده باید بررسی شود.
عضو انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان گفت: با توجه به آسیب هایی که وجود دارد زنگ خطر بافت تاریخی گرگان به صدا در آمده و تخریب هایی که در بافت رخ داده باید بررسی شود.
کد خبر: ۱۴۶۱۱۷۴
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان محمود اخوان در نخستین جلسه کمیسیون احداث اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در سال ۱۴۰۳ که بصورت مشترک با کمیسیون گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: در بافت تاریخی گرگان بعد از اینکه یک محور بازسازی می شود برای بعد آن هیچ برنامه ای وجود ندارد.

عضو انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان افزود: سرمایه گذار به شکل بی رویه ای وارد بافت شده و این منطقه به یک رستوران و کافه بزرگ تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه بافت تاریخی نمی توانیم به بخش خصوصی ایراد بگیریم زیرا زیرساخت ها در این محل وجود ندارد و مصالح در دسترس نیست، اضافه کرد: هنوز هم باید صبر کنیم بنایی تخریب شود تا بتوان از مصالح آن استفاده کرد.

اخوان با بیان اینکه میراث فرهنگی باید به هم افزایی برسد، گفت: با یک جلسه اتفاق خاصی نمی افتاد و باید این جلسات منجر به تشکیل کارگروه شود تا بتوانیم به برنامه مشخص دست یابیم. ‌

وی تصریح کرد: چند سال گذشته حضور و وجود انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان بی معنی شده بود و دغدغه اورژانسی نداشتیم اما امروز با توجه به آسیب هایی که وجود دارد احساس می کنیم انجمن باید دوباره ورود کند.

عضو انجمن حامیان بافت تاریخی گرگان گفت: تخریب هایی که در بافت تاریخی گرگان رخ داده باید بررسی شود زیرا بخشی از آن به حوزه میراث و مجوزهایی که صادر می کند، مرتبط است و بخشی به مسائل اجتماعی بر می گردد و این زنگ خطری برای بافت تاریخی محسوب می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها