سرپرست خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت:

خرید بیش از ۲۲۱ هزار تن گندم در استان اردبیل

سرپرست خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت:

میزان خرید گندم در استان اردبیل به ۹۱ هزار تن رسید

خرید گندم در این استان از ۱۶ خردادماه شروع شده و تاکنون ۹۱ هزار تن گندم از کشاورزان منطقه مغان خریداری شده است.
کد خبر: ۱۴۶۰۹۷۸

به گزارش جام جم آنلاین،ودود ایرانیان اظهار کرد: ارزش تقریبی این میزان گندم خریداری شده ۱۶ هزار میلیارد ریال است.
وی افزود: تمهیدات لازم برای خرید گندم و کلزا از کشاورزان استان از ۱۶ خرداد انجام شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد و لازم است مراکز خرید تعیین شده هرچه سریع‌تر نسبت به رفع نواقص مراکز خرید اقدام کنند.
سرپرست خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل ثبت‌نام کشاورزان در سامانه پهنه‌بندی وزارت جهاد کشاورزی را ضروری دانست و گفت: تمامی کشاورزان قبل از شروع خرید نسبت به ثبت‌نام در سامانه پهنه‌بندی وزارت جهاد کشاورزی اقدام کنند تا در زمان مراجعه به مراکز خرید بدون معطلی بتوانند محصول خود را به مراکز تحویل دهند.
وی به کشاورزان توصیه کرد از برداشت زودهنگام محصولات بخاطر داشتن رطوبت احتمالی خودداری و در زمان‌های اعلام شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به برداشت محصولات اقدام کنند.
ایرانیان درباره پرداخت بموقع بهای گندم کشاورزان افزود: در راستای تسریع در روند پرداخت بموقع بهای گندم لازم است مراکز خرید در سریع‌ترین زمان نسبت به ثبت و ارسال چک لیست‌ها به بانک عامل اقدام کنند.
سرپرست خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل قیمت تضمینی گندم را ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: ۴۶ مرکز خرید گندم شامل مراکز خرید ملکی، سیلوهای‌های بخش خصوصی و مباشر برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان دایر است و محدودیتی در خرید گندم در این مراکز وجود ندارد.
ایرانیان ادامه داد: کشاورزانی که می‌خواهند محصولات گندم و کلزا را تحویل مراکز خرید بدهند با مراجعه به همکاران جهاد کشاورزی اطلاعات خود را در پهنه‌بندی وزارت جهاد کشاورزی ثبت و یا بروز رسانی کنند تا در روند خرید مشکلی پیش نیاید.
وی اضافه کرد: استان اردبیل در زمان ترسالی در تولید گندم جزو سه استان برتر کشور بوده است ولی به علت خشکسالی این جایگاه به رتبه نهم کشوری تنزل پیدا کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها