دفتر هماهنگی حقوق بشر سازمان ملل متحد:

ذخایر امدادی در نوار غزه پایان یافت

دفتر هماهنگی حقوق بشر سازمان ملل متحد در فلسطین امروز شنبه اعلام کرد که تقریبا دیگر کمکی برای توزیع میان مردم نوار غزه باقی نمانده است.
کد خبر: ۱۴۵۷۲۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، دفتر هماهنگی حقوق بشر سازمان ملل متحد در فلسطین (اوچا) اعلام کرد که کلیه ذخایر امدادی برای غزه به اتمام رسیده است.

این دفتر طی پستی در شبکه اجتماعی X، اعلام کرد که «وضعیت آب و فاضلاب به سرعت رو به وخامت است و با ممنوعیت ورود کمک‌ها، مردم تنها می‌توانند برای رفع نیاز‌های خود به جستجو در زیر آوار‌ها و زباله‌ها بپردازند».

اوچا تاکید کرد که کلیه ذخایر امدادی غزه پایان یافته و تقریبا دیگر چیزی برای توزیع میان مردم نوار غزه وجود ندارد. ارتش رژیم صهیونیستی اوایل ماه جاری اعلام کرد که یک عملیات «محدود» را برای کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح آغاز کرده است. سپس اعلام کرد که کنترل کامل این گذرگاه را به دست گرفته است. این گذرگاه، نقطه ورود اصلی کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه است. این رژیم در ادامه گذرگاه تجاری کرم شالوم (کرم ابوسالم) در جنوب شرقی شهر رفح را بست و باوجود هشدار‌ها درباره وقوع یک فاجعه انسانی بی سابقه از ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی جلوگیری کرد.

سخنگوی اوچا ینس لرکه هفته پیش اعلام کرد که اسرائیل از دسترسی سازمان ملل به گذرگاه رفح در نوار غزه جلوگیری کرده و این سازمان در حال حاضر در گذرگاه رفح حضور ندارد، زیرا کوگات (دفتر هماهنگی اقدامات اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی) اجازه دسترسی به این منطقه را به اوچا نداده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها