jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۴۵۲۶   ۰۷ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۴:۴۳

شخصیت های سریال تلویزیونی کاکتوس آدمهایی مغشوش ، عصبی و صد البته با مزه هستند.

دکتر، عموجان سرهنگ ، کتل میان و...، نماینده هر یک از اقشار مختلف جامعه هستند. کتل میان ؛ انسانی تازه به دوران رسیده ، عموجان سرهنگ ، نظامی قدیمی با تفکراتی دیکتاتور مآبانه و البته سیاستمدار و دکتر، روشنفکری که افکار خود را در مسیر سودآوری بیشتر گذاشته است . سازندگان سریال ، این دغدغه را در خود دارند که از حرفهای تکراری ، تصویرهای کهنه و عبارت های گیشه ای پرهیز کنند؛ بنابراین با طرح مضامین جدید به بیان و شیوه ای نو دست یافته اند. اجتناب از آوردن ماجراهای فرعی و زاید به عنوان تمهیدی که مخاطب را ترغیب می کند سریال را تا آخر دنبال کند، شیوه ای بسیار حساب شده است که آن را باید در لحن روان بازیگران جستجو کرد. سبک بیانی «کاکتوس » آن را اثری برجسته از کار در آورده است . حفظ جذابیت روایی و بازی بسیار خوب بازیگران و متن پخته و قابل قبول نویسندگان آن موقعیت هایی شیرین می آفریند که با درک درست از متن سلامت قصه را به پیش می برد. یکی دیگر از علل موفقیت این مجموعه آن است که با وجود کمیک بودن شخصیت ها، هیچکدام از مولفه های داستان باورپذیر نیستند. نوعی بازی کاریکاتورگونه قابل پذیرش در کاراکترها به چشم می خورد و بازی اغراق آمیز آنها سیر داستانی را جذاب و شیرین می کند. در مجموع ، با نگاهی به «کاکتوس » می توان نتیجه گرفت که گزینش این سوژه ها با نگاهی عامیانه ، نه کارشناسانه ، کار عبثی نبوده است و با پشتوانه اجتماعی که دارد می تواند اثری واقع گرایانه نیز باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر